XVII Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 listopada 2018 - niedziela, 11 listopada 2018

Największy konwent fantastyczny w regionie, podczas którego jak co roku nie zabraknie wspaniałych gości, niesamowitych atrakcji, interesujących paneli i prelekcji, mnóstwa gier planszowych oraz fabularnych, a także legendarnego już krakowskiego, imladrisowego karaoke.

Konwent fantastyczny, czyli innymi słowy doroczny zlot fanów fantastyki, który to odbywa się jesienią w Krakowie już od 1998 roku. Na dzień dzisiejszy jest to największe tego typu wydarzenie organizowane na terenie miasta Krakowa jak i w całej Małopolsce skierowane do fanów fantastyki. Jest to również jedno z najstarszych tego typu wydarzeń zarówno w Krakowie jak i w Polsce.

Konwent tradycyjnie odbywa się w murach krakowskich szkół, od kilku lat sukcesywnie jego współgospodarzem jest nowopowstałe XLII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Adama Mickiewicza – szkoła powstała na fundamentach dawnego Gimnazjum nr 13 posiadającego znakomitą reputację na terenie Krakowa pod kątem kształcenia młodzieży. Celem jest organizacja największego, cyklicznego konwentu dla pochodzących z Małopolski i okolic fanów fantastyki w Małopolsce o nienagannym programie, który co roku spotykać będzie się z pozytywnym odbiorem ze strony wszystkich jego uczestników Misją organizowanego przez nas konwentu jest promocja i propagowanie fantastyki oraz czytelnictwa w regionie Małopolskim poprzez organizowanie cyklicznych imprez kulturalnych oraz tworzenie platformy do wymiany doświadczeń i opinii na temat popkultury oraz fantastyki pomiędzy fanami i twórcami dzieł i utworów nawiązujących do fantastyki.

Program XVII edycji konwentu Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.