Książkowy piknik i kiermasz sąsiedzki

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 26 sierpnia 2018, 10:00-13:30

Muzeum Galicja zaprasza na piknik i kiermasz sąsiedzki, podczas którego będzie można wymienić się książkami, wziąć udział w twórczych warsztatach, skosztować smakołyków i po prostu dobrze się bawić.  Wydarzenie dla wszystkich kochających książki – dla dzieci dużych i małych i dla całych rodzin.

Podczas pikniku odbędą się następujące warsztaty:

10:00-11:00 Legendy krakowskiego Kazimierza
Kazimierz jest miejscem magicznym - średniowieczna architektura, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Nie dziwi więc, że takie miejsce skrywa wiele tajemnic, niesamowitych historii oraz legend. Podczas warsztatów plastycznych poznamy wiele z nich; dowiemy się m.in. kim był Izaak Jakubowicz i czy udało mu się odnaleźć skarb, którego szukał.

11:30-12:45 W średniowiecznym skryptorium
Edukatorzy z Muzeum Archeologicznego w Krakowie opowiedzą czym jest średniowieczna sztuka rękopiśmiennicza i kaligrafia. Pokaz multimedialny przybliży uczestnikom pracę skryby i podstawowe pojęcia związane ze średniowieczną książką. W części warsztatowej uczestnicy sami wcielą się w trudną rolę skryby i iluminatora. Spróbują swoich sił w pisaniu gęsim piórem, zdobieniu inicjałów i miniatur średniowiecznych.

13:00-13:30 Dobrze się nosi
Warsztaty recyklingowo-modowe, podczas których odnowimy stare koszulki nowymi, malowanymi wzorami oraz ozdobimy pojemne bawełniane torby – w sam raz na kiermaszowe zakupy!

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową (zapisy@galiciajewishmuseum.org) bądź telefoniczną (12 421 68 42)

udostępnij

więcej

  • 1437907976309831
  • katarzyna.kotula@galiciajewishmuseum.org
  • 12 421 68 42

  • Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Katarzyną Kotulą-Domagałą drogą telefoniczną lub mailową.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.