Dzień Dobry ICE Kraków

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 1 września 2018, 10:00-14:00

Kolejna odsłona Dzień Dobry ICE Kraków! Jak zawsze poza stałymi punktami programu i tym razem przygotowaliśmy coś nowego: miłośników podróżowania wraz z Wioskami Światów zabierzemy w podróż dookoła świata, natomiast sympatycy muzyki będą mogli skorzystać z instruktażowej lekcji gry na skrzypcach, wiolonczeli lub fortepianie.

Dzień Dobry ICE Kraków to cztery godziny wyśmienitej zabawy. 1 września od godz. 10.00 do 14.00 Centrum Kongresowe zmieni się w ogromny plac zabaw, na którym poprowadzone zostaną zajęcia m.in. z tańca współczesnego czy baletu, można też będzie poznać tajniki sztuki teatralnej. To wydarzenie, które daje całym rodzinom doskonały pretekst do wspólnego wyjścia i spędzania razem czasu. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekają pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków. Wśród wielu innych atrakcji wymieńmy malowanie twarzy, warsztaty historyczne Historyland oraz doświadczenia chemiczne Chemical World, naukę tańca prowadzoną przez Egurrola Dance Studio, warsztaty designu czy warsztaty kulinarne. Dla miłośników motoryzacji przygotowaliśmy prezentację samochodu rajdowego oraz spotkanie z prawdziwym kierowcą rajdowym. Na naszych gości będzie również czekał pyszny poczęstunek. To także wspaniała okazja do zwiedzenia Centrum Kongresowego ICE Kraków, a nasi goście zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Największą atrakcją, jak zawsze, będzie pokaz filmu niespodzianki, który rozpocznie się o godzinie 12.00.

„Kiedy organizowaliśmy pierwsze Dzień dobry ICE Kraków nie spodziewaliśmy się, że stanie się ono jedną z najważniejszych imprez społecznych, które realizujemy w centrum kongresowym dla mieszkańców. Co kwartał odwiedza nas ponad 1500 osób, a to oznacza, że od pierwszej edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 15 000 gości – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. – Zdajemy sobie też sprawę, że wyjście z całą rodziną w weekend do kina, na wystawę lub warsztaty może być dla wielu osób sporym wydatkiem, dlatego też wszystkie atrakcje w ramach naszego pikniku są zawsze bezpłatne. Takie podejście spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami, a my przecież, jako miejska instytucja kultury, staramy się stwarzać krakowianom możliwość spotkania się, rozwoju oraz uczestniczenia w życiu społecznym naszego miasta. Kolejne tegoroczne spotkania pod hasłem Dzień Dobry ICE Kraków są już zaplanowane, dlatego zapraszam do śledzenia zarówno profilu centrum na Facebooku, jak i strony Icekrakow.pl, gdzie zawsze publikujemy informacje o nadchodzących edycjach imprezy”..

Wejściówki obowiązujące na pokaz filmowy dostępne będą od 20 sierpnia 2018 roku od godz. 13.00.

Na wydarzenie zaprasza Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.