Premiera "Dzieł (prawie) wszystkich" Andrzeja Bursy

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 sierpnia 2018, 17:00

Spotkanie z kultową twórczością legendarnego Poety. Andrzej Bursa wraca do księgarń i do Piwnicy pod Baranami – premiera "Dzieł (prawie) wszystkich" Andrzeja Bursy
Wezmą udział:
Wojciech Bonowicz - autor opracowania. Poeta, publicysta, dziennikarz.
Tomasz Fiałkowski - prowadzący. Krytyk literacki, dziennikarz i publicysta "Tygodnika Powszechnego".
Jan Güntner - gość. Aktor Starego Teatru, Teatru Cricot2, współzałożyciel Piwnicy, a przede wszystkim najserdeczniejszy przyjaciel Bursy i pierwszy wykonawca jego poezji.
BURSA.
Niektóre z jego wierszy cytujemy niemal nieświadomie, inne przez lata czekały na odkrycie. Andrzej Bursa to poeta buntu, nie godzący się na rzeczywistość, poszukujący. Jego przedwczesna śmierć sprawiła, że przeszedł do legendy jako twórca zacierający granicę między dobrem a złem, w centrum stawiający okrucieństwo i sadyzm, „szargający świętości”.
W Utworach (prawie) wszystkich w opracowaniu Wojciecha Bonowicza czytelnik odnajdzie nie tylko wiersze, próby dramatyczne i prozę (również do tej pory nie publikowane!), ale i rysunki kreślone przez Bursę na marginesach rękopisów, wycinków z gazet, w notesach.
To pierwszy tak szeroki obraz twórczości, która – ponad sześćdziesiąt lat po śmierci Poety – po raz pierwszy może zostać odczytana w pełni.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.