Dźwigacze Kultury 2018

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

O kulturze rozpiętej między marzeniem i budżetem, ale też łączącej terytoria i środowiska będziemy rozmawiać podczas październikowej konferencji Dźwigacze Kultury 2018.

Organizatorzy koncentrują się w tym roku na wieloaspektowym charakterze współczesnej kultury – od wydarzeń organizowanych w małych miejscowościach, po wymiar międzynarodowy. Jeśli projekty z wielkich miast – to jako źródło inspiracji.

Dowiemy się m.in., jak realizacja długofalowych programów i strategii kulturalnych może wpływać na dobrostan mieszkańców i nasze najbliższe otoczenie, zwrócimy uwagę na mniej widoczne w codziennym medialnym życiu aspekty organizowania wydarzeń.

Wspólnota, partycypacja, budowanie – to postulaty, które zostały dobitnie podkreślone w ubiegłorocznym Trendbooku, który powstał we współpracy z ThinkTankiem jako efekt i podsumowanie obrad pierwszej konferencji Dźwigacze Kultury. Na prośbę uczestników oraz prelegentów, te właśnie zagadnienia będą obecne w panelach i wykładach 2018 roku. „Kultura włączania”, „Kultura jest kobietą” czy „Kultura bez barier” to tylko niektóre z tematów dotykających tego problemu.

Nasze zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli m.in prof. Piotr Sztompka, który wygłosi tegoroczny wykład inauguracyjny: Kultura fundamentem wspólnoty, koordynatorka Nottingham UNESCO City of Literature Sandeep Mahal, konsultantka biznesowa Alicja Moszyńska oraz hiszpański kolekcjoner sztuki i autorytet w dziedzinie reklamy Luis Bassat.

  • Podczas konferencji będziemy badać, diagnozować – ale też poznawać i uczyć się. Właśnie dlatego stawiamy w tym roku na warsztaty:
  • Jak napisać wniosek o grant, znaleźć sponsora, stworzyć markę?
  • Jak zbudować odpowiednią narrację i przyciągnąć ogólnopolskie media do wydarzeń o wymiarze lokalnym?
  • Jak wykreować znaczący festiwal w małym mieście czy wręcz… na pustkowiu?

To tylko wybrane wątki, jakie pojawią się podczas dwóch dni konferencji, w programie której uwzględniliśmy także wydarzenia towarzyszące, takie jak spacery literackie oraz wieczorne spotkanie w doskonałej krakowskiej atmosferze.

Pełny program konferencji już wkrótce na: www.dzwigaczekultury.pl.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.