Russian National Ballet Kostroma w Operze Krakowskiej

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 26 listopada 2018, 19:00

Pomimo, że Russian National Ballet na światowych scenach występuje od dawna, to Polskę odwiedzi po raz pierwszy w listopadzie 2018 r. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Mojsiejewa i Bieriozką. Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.
Program Russian National Dance Show “Kostroma” prezentowany przez zespół zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów - to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą nas w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna, a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru.

udostępnij

więcej

  • 160/140/120 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.