„Hostel” – wieczór autorski Fatimy Musahi

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 7 września 2018, 19:00

Wieczór autorski Fatimy Musahi, na którym będziemy czytać fragmenty jej debiutanckiej powieści "Hostel". Spotkanie poprowadzą: ze strony wydawnictwa Artur Olszewski oraz Michał Krzywak i Tomasz Bartosik.

Katarzyna Ryrych /pisarka, poetka, malarka/ o książce: „Historia z gatunku „ menel fiction” przywołująca klimaty Pilipiuka, Janoscha oraz rozmaitych piewców innej rzeczywistości, tej niekoniecznie eleganckiej, ale wyrazistej. W kolorze, smaku i zapachu. Podobnie rzecz ma się z bohaterami. Nie ma tu postaci bezbarwnych (szczególnie kiedy potraktuje się ich maczetą) i jednowymiarowych (jeśli potnie się ich na kawałki). Dzieje się. Dużo i zaskakująco.
Autorka prowadzi nas przez zaułki i miejsca zakazane, każe śmiać się z tych, którzy mają przerąbane ( także dosłownie ) i nie współczuć tym, którzy w sytuacji paranormalnej usiłują pozostać normalnymi. Uroku książce dodaje Kot, cyniczny, złośliwy, egoistyczny bydlak skrojony na miarę Behemota.  Brzmi zachęcająco?”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.