Korpus witraży średniowiecznych w Polsce – promocja książki

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 lipca 2018, 17:00

Międzyuczelniane Centrum Badań Witrażowych oraz Muzeum Narodowe w Krakowie mają zapraszają na promocję pierwszego tomu serii Korpus witraży średniowiecznych w Polsce poświęconego witrażom kościoła Mariackiego w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 lipca 2018 roku, o godzinie 17.00 w Gmachu Głównym MNK na wystawie Wyspiański.

Tom jest efektem badawczej współpracy Lecha Kalinowskiego i Heleny Małkiewiczówny, którzy w latach 90. ubiegłego stulecia wypracowali główne tezy dotyczące witraży kościoła Mariackiego. W latach 2011–2013 zostały one zmodyfikowane, rozwinięte i spisane przez Helenę Małkiewiczównę, przy współpracy Dobrosławy Horzeli. Książkę uzupełnia wprowadzenie historyczno-artystyczne autorstwa Marka Walczaka, którego zadaniem jest powiązanie zasadniczego wywodu z szeroko rozumianą kulturą materialną miasta w XIV w.

Projekt zrealizowany we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Stowarzyszeniem „Instytut Dziedzictwa”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.