Na tropie tajemnic – spacer z mapą Kids in Kraków

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 19 lipca 2018, 12:00

Tajemnice, legendy, ukryte skarby, strachy i duchy – czas wyruszyć śladem zagadkowych krakowskich zjawisk i odkryć pilnie strzeżone sekrety. A Kraków ma ich sporo! Podczas tajemniczego spaceru poznamy tajemnice krakowskich złoczyńców, posłuchamy o dzwonku dla umarłych i duchu Eleonory.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na młodych detektywów i poszukiwaczy przygód podczas kolejnego już spaceru z mapą Kids in Kraków. Na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory spróbujemy zgłębić tajemnicę mistrza Twardowskiego, a przy kościele oo. Franciszkanów dowiemy się, czym zajmowało się Bractwo Męki Pańskiej. Spokojnie, nie ma się czego bać! Mimo że będziemy poznawać największe sekrety Grodu Kraka, nad uczestnikami należytą opiekę będzie sprawować doświadczony zespół specjalistów z punktów InfoKraków, których operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jak zawsze, ciekawie opowiedzą fascynujące historie oraz bezpiecznie przeprowadzą uczestników spaceru przez zaplanowaną trasę.

Na zakończenie spaceru z mapą Kids in Kraków poszukamy zagubionego Skarbu Wiślan. Nikt nie wie jednak, gdzie znajdują się ukryte drzwi… Czy uda nam się je odnaleźć?

Rok 2017 dla Kids in Kraków był przełomowy. Po uruchomieniu portalu www.kidsinkrakow.pl w 2016 roku, przyszedł czas na rozwój projektu i przenosiny ze świata cyfrowego do świata rzeczywistego! Mapa Kids in Kraków, obecność na wydarzeniach dla dzieci i rodzin, spacery, to tylko niektóre z aktywności, dzięki którym Kids in Kraków można było coraz częściej zobaczyć w mieście. Podczas tegorocznych wakacji wracamy z kolejną odsłoną spacerów z Kids in Kraków. Pierwszy już 19 lipca (czwartek)! Zapraszamy do rejestracji.
W czerwcu 2018 roku do dystrybucji trafiła kolejna, odświeżona edycja bezpłatnej, papierowej mapy Kids in Kraków, która dystrybuowana jest w Krakowie w nakładzie 100 000 egzemplarzy. Przypomnijmy, że pierwsza edycja z 2017 roku również w nakładzie 100 000 sztuk, rozeszła się w astronomicznym wręcz tempie.

"W związku z ogromnym zainteresowaniem mapą jeszcze w grudniu ubiegłego roku zaczęliśmy pracę na nową edycją. Zawiera ona gotowe trasy zwiedzania Krakowa, ciekawostki, gry dla dzieci oraz informacje o miejscach przyjaznych dla rodzin, które można znaleźć w całym Krakowie – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które stworzyło markę Kids in Kraków. Już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że jeszcze w tym roku na rynku pojawi się specjalne wydawnictwo – przewodnik po naszym mieście dla rodzin. Zapraszam do odwiedzania jesienią punktów informacji miejskiej InfoKraków, gdzie będzie go można bezpłatnie pobrać. – dodaje dyrektor Helbin.

UWAGA: Na spacer obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy, by dzieci przyszły wraz z opiekunami, którzy również powinni pobrać bezpłatne wejściówki.

Rekomendowany wiek dla dzieci: 5-10 lat

Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Miejsce startu: przy punkcie Info Kraków w Sukiennicach

Zakończenie: ul. Kanonicza

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.