Wampiry na leżakach

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

22 lipca, 21.00
„Książę Dracula”
reż. T. Browning (1931)
 „Ksiażę Dracula” to  klasyczne, filmowe arcydzieło Toda Browninga z niezapomnianym Belą Lugosim w roli legendarnego wampira – hrabiego Draculi, którego kreacja na stałe zapisała się w historii kina.  Nakręcony w 1931 roku horror zajmuje niezmiennie najważniejsze miejsce wśród niezliczonej ilości ekranizacji powieści Brama Stokera.  Złowrogie zamczysko Draculi, usytuowane w cieniu niebotycznych Karpat, od zawsze napełniało grozą serca mieszkańców Transylwanii. Jednak pierwotne zło opuściło swoją dotychczasowa kryjówkę i wkrótce to angielska ziemia spłynie krwią.
Kino Zremiksowane to projekt, który łączy autorską muzykę filmową skomponowaną przez Piotra Krakowskiego z dopasowanymi do niej wizualizacjami tworzonymi przez Jacka Kabzińskiego. To wyjątkowy kolaż muzyki i filmu, polegający na wzajemnym przenikaniu się dzwięków z obrazami, które zawsze nawiązują do specyfiki wydarzenia, na którym są prezentowane. Kino Zremiksowane zabiera odbiorcę w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni, bowiem posługuje się językiem uniwersalnym: obrazu i muzyki. Muzyka i wizualizacje tworzone są  na żywo, a twórcy za każdym razem dokonują w nim pewnych modyfikacji. Muzyka i obraz mogą zmienić się w każdej chwili, w zależności od atmosfery i przestrzeni, w której znajdują się kreatorzy i odbiorcy.
Piotr Krakowski – trąbka
Jacek Kabziński – wizualizacje

28 lipca, 21.00
„Co robimy w ukryciu”/ „What We Do in the Shadows”
reż. Jemaine Clement, Taika Waititi
Nowa Zelandia, USA 2014, 86’
Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.
W języku angielskim, napisy w języku polskim.

18 sierpnia, 21.00
„O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”
reż. Ana Lily Amirpour
USA 2014, 104'
W zepsutym mieście Bad City królują przestępczość i prostytucja. Piękna, przyobleczona w tradycyjny hidżab wampirzyca przemierza je na deskorolce i wymierza śmiertelnikom sprawiedliwość. Nagle spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście. Czy narodzi się między nimi miłość?
Błyskotliwy debiut irańskiej reżyserki, Any Lily Amirpour, inspirowany stylem Jima Jarmuscha i Nową Falą. Zderzenie spaghetti westernu, melodramatu i wysmakowanych kadrów w czerni i bieli. Nazywany „odkryciem roku” przez LA Weekly, czy „najpiękniejszym filmem o wampirach” (IndieWire). Objawienie festiwalu Sundance roku 2014.
Film w języku perskim. Napisy w języku polskim.

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.