Kino Letnie w MEK: Obojętnie, gdzie to jest na świecie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Pokazy filmowe w ramach wystawy czasowej Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz. Spotykamy się czwartki o 21.00 na podwórku Domu Esterki (w razie niepogody seans zostanie przeniesiony do Ratusza na pl. Wolnica).
Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.

19 lipca | „Nieściszalni”, reż. Ola Simonsson, Johannes Stjӓrne Nilsson, 2010 (1 godz. 38 min.).
Czy przewód pokarmowy może być instrumentem? W tym filmie gra się na wszystkim. Naprawdę na wszystkim. I łamie się prawo w imię sztuki. Będzie głośno!
26 lipca | „Rzeki i przypływy”, reż. Thomas Riedelsheimer, 2001 (1 godz. 30 min.)
Focus na Andy’ego Goldsworthy, szkockiego mistrza land-artu. Dla tych, którzy nie wierzą w łatwy podział na to, co tworzone i tego, kto i z czego tworzy.
2 sierpnia | „Andriej Rublov”, reż. Andriej Tarkowski, 1966 (3 godz. 25 min.).
Legendarna opowieść kinowa o legendarnym twórcy ikon. Potężna dawka sztuki z kultową sceną odlewania dzwonu. Nie tylko dla koneserów.
9 sierpnia | „Serafina”, reż. Martin Provost, Belgia, Francja 2008 (2 godz. 5 min.)
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia charyzmatycznej kobiety obdarzonej niespotykanym talentem. Sztuka odmienia życie. Może każdego z nas?
16 sierpnia | "Angelus" reż. Lech Majewski, 2001 (1 godz. 46 min).
Przełomowy moment w działalności Grupy Janowskiej, gminy okultystycznej działającej na Śląsku w latach 30. i krótko po wojnie. Tajemne znaki, księgi, sztuka z familoków. I potrójne proroctwo zapowiadające wybuch wielkiej wojny, inwazję demonów, zniszczenie ludzkości przez promień z Saturna. Czy artyści mogą uratować nasz świat?

Rozmowy wokół projekcji prowadzi Piotr Zdybał – historyk sztuki, kurator, krytyk, doktorant w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie, wykładowca akademicki, kurator międzynarodowych wystaw oraz wielu projektów filmowo-artystycznych. Przed każdym seansem zapraszamy na wprowadzenie (ok. 15 minut), po filmie mile widziane dyskusje.

Film "Rzeki i przypływy" udostępniany we współpracy z Galerią TAK.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.