IV Tydzień Piosenki w Krakowie

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 sierpnia 2018, 19:00 - niedziela, 5 sierpnia 2018

Środek wakacji po raz kolejny upłynie w Krakowie pod znakiem piosenki literackiej. Podczas IV Tygodnia Piosenki na scenie Akademii Sztuk Teatralnych zaprezentują się artyści związani z teatrem Loch Camelot, Piwnicą pod Baranami, a także Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego.

Już 1 sierpnia Festiwal Podmiotów Intensywnie Śpiewających uroczyście zainauguruje Aga Dyk. Roześmiana wokalistka zespołu Brathanki tym razem przedstawi się krakowskiej publiczności w solowym repertuarze. W premierowym koncercie „Odlot na Dominikanę” wsparli ją tekstowo Michał Zabłocki i Aneta Stokes, a muzycznie Marek Kościkiewicz, Marcin Nierubiec, Marcin Kuczewski i Marcin Cyzowski.

Drugi dzień festiwalu to spotkanie z legendarnym „Białym Aniołem” Piwnicy pod Baranami – Anną Szałapak. Pamięć artystki, która odeszła w ubiegłym roku, uczci zespół pod przewodnictwem Jaśka Kuska.

Trzeciego dnia festiwalu zaprezentują się artyści teatru Loch Camelot, który niedawno świętował pięciolecie działalności. Z tej okazji pod tradycyjnym hasłem „żart, łezka i groteska” zobaczymy program, który w unikalny sposób wymiesza wspominki i nowości.

Mocnym uderzeniem sezon zamierza również zakończyć Piwnica pod Baranami. Oprócz niepowtarzalnej atmosfery, humoru i liryki, do których przyzwyczaili się miłośnicy "piwnicznej" twórczości, na zakończenie sezonu artyści zaprezentują moc premier.

I wreszcie, na zakończenie festiwalu wysłuchamy niecodziennej muzycznej opowieści o wielkiej kobiecej osobowości polskiego życia politycznego. W jazzowym poemacie zatytułowanym „Bona Sforza d’Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa” z legendarną postacią zmierzą się Katarzyna Cygan i Marcin Sianko prowadzeni słowami Michała Zabłockiego i muzyką Kuby Stankiewicza.

Program koncertów (scena Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ul. Straszewskiego 21-22):

1 sierpnia 2018 godz. 19.00 Aga Dyk, Odlot jak na Dominikanę (cena biletu: 50 zł)
2 sierpnia 2018 godz. 19.00 Anikoty, Koncert poświęcony pamięci Anny Szałapak (80 zł)
3 sierpnia 2018 godz. 19.00 Teatr Loch Camelot - „Urodziny, urodziny… czyli - nie do wiary, że to już!” (60 zł)
4 sierpnia 2018 godz. 19.00 Piwnica pod Baranami, Koncert na zakończenie sezonu (80 zł)
5 sierpnia 2018 godz. 19.00 Bona Sforza d’Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa (60 zł)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.