Poznaj swoje mocne strony w Ogrodzie Doświadczeń

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Poznaj swoje mocne strony” to cykl lekcji muzealnych(odbywających się w muzeum i ogrodzie), które poszerzają i wspierają zainteresowanie techniką i nauką wśród dzieci i młodzieży (od lat 7 do lat 13). W tym roku przygotowaliśmy dwa wiodące tematy:

  • Sekrety ludzkiego ciała
  • Morskie opowieści

1 lipca (niedziela), godzina 11:00
Latarnie morskie
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Co to jest nawigacja? Jakie narzędzia do nawigacji były używane przez pierwszych żeglarzy i jak to wygląda w czasach współczesnych? Na lekcji wykonamy samodzielnie latarenkę, która będzie w nocy świecić, po wcześniejszym naładowaniu energią słoneczną.
Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu.

29 lipca (niedziela), godzina 11:00
Co to jest batyskaf i do czego służy?
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Jak dawniej wydobywano skarby z dna morskiego a jak to robi się dziś? Czy wiesz dlaczego piraci nosili opaski na oczach? Jak zmienia się ciśnienie wody wraz z głębokością? Na lekcji wykonamy samodzielnie zestaw hydrauliczny, który jest elementem wykorzystywanym do szukania skarbów.

5 sierpnia (niedziela), godzina 11:00
Jak wygląda dzień pod żaglami?
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Gdzie jest rufa i mostek? Co to jest kambuz? Dlaczego każdy marynarz musi umieć wiązać węzły żeglarskie. Na lekcji wykonamy węzeł ratowniczy i dowiemy się jak zrobić brelok z kulką bosmańską.
Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu.

26 sierpnia (niedziela), godzina 11:00
Jak zrobić nurkująca ośmiornicę?
Na zajęciach poznamy ciekawostki z życia ośmiornic, wykonamy samodzielnie nurkującą w butelce ośmiornicę oraz dowiemy się na jakiej zasadzie działa.
Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu.

udostępnij

więcej

  • 216230315646609
  • 12 428 66 44
  • Koszt uczestnictwa ​w ramach biletu wstępu. Rezerwacja pod numerem telefonu 12 428 66 00 wew. 11 lub w kasie muzeum lub ogrodu (w zależności od miejsca zajęć). Ilość miejsc ograniczona.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.