DKF Kropka: „Boy”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 czerwca 2018, 18:00

Od blockbusterów, po kino autorskie, od uroczej kosmicznej masy gruzu, po wampira dandysa. Wszechstronność tego człowieka w kinowym multiwersum jest już dobrze znana filmowej kliszy. Teraz przyszedł odpowiedni moment na to, aby Taika Waititi zagościł i u nas - jako reżyser, scenarzysta i aktor w jednej osobie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, w piękny sposób udało mu się stworzyć własny filmowy świat, który obfituje w szereg nieprzeciętnych postaci, kadrów oraz historii. To wszystko obdarowane jest miłością Waititiego do kina oraz swoich bohaterów, dzięki czemu ilekroć powracamy do jego twórczości, zawsze jest to spotkanie pozostawiające uśmiech na naszych ustach.

„Boy” (87 minut) reż. Taika Waititi
Komediodramat, Nowa Zelandia, 2010, wyst.: James Rolleston, Te Aho Eketone-Whitu, Taika Waititi, Moerangi Tihore, Cherilee Martin, Ricky Lee Waipuka-Russell Dallas, Reweti
Jest rok 1984. W małym miasteczku na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii mieszka chłopiec - BOY wraz ze swoją babcią, młodszym bratem - ROCKY, (który myśli, że ma magiczną Moc), gromadą kuzynów i kozą.
Boy (bo tak wszyscy do niego się zwracają) uwielbia Michaela Jacksona, ale oprócz niego Boy ma jeszcze jednego wielkiego bohatera - jest nim jego ojciec - ALAMEIN. Alamein jest dla chłopca ucieleśniłem marzeń, wspaniałym człowiekiem, sportowcem, bohaterem wojennym i przyjacielem Michaela Jacksona (nawet potrafi tańczyć jak on).W rzeczywistości jednak ojciec Boya siedzi w więzieniu za kradzież, jest również członkiem trzyosobowego gangu „Crazy Horses”.
Kiedy Alamein wraca do domu po 7 latach nieobecności, chłopiec zmuszony jest do konfrontacji z człowiekiem, którego, wydawało się, zna i pamięta. Boy będzie zmuszony pogodzić się z utratą ideału w postaci ojca i odnaleźć własną drogę. „Boy” to pełna humoru i ciepła opowieść o dorastaniu, magii oraz kulcie Michaela Jacksona.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.