Wydział Sztuki w Mieście 6.0

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 czerwca 2018 - niedziela, 24 czerwca 2018

W piątek, 15 czerwca 2018 w Krakowie, startuje szósta edycja Wydziału Sztuki w Mieście! To kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia, zainicjowanego i realizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. To ponad trzydzieści imprez prezentujących projekty twórcze, działania artystyczne, projekty designerskie i wydarzenia społeczne, organizowane i współtworzone przez artystów, dydaktyków, studentów i doktorantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Celem przeglądu jest upowszechnianie działań artystycznych młodych twórców oraz profesjonalnych artystów związanych z Uniwersytetem, przełamywanie barier w dostępie do sztuki najnowszej, zachęcanie młodych twórców do aktywnego uczestniczenia w świecie sztuki oraz kreowanie aktywnej postawy w odbiorze działań artystycznych. „Ta szósta edycja nie ma już charakteru studenckiego. Nasz festiwal rozrósł się. Są to spotkania osób z różnych pokoleń” – powiedziała jedna z koordynatorek wydarzenia Anna Pichura.

„Wydział Sztuki wkracza do Miasta już szósty raz! Kilkuset artystów – studentów, doktorantów i dydaktyków, zaproszonych artystów, gości z zagranicy i kuratorów współtworzy tegoroczne czerwcowe wydarzenie. Sztuka to ludzie i spotkania, to twórczy ferment. To komunikat do świata i próba nawiązania osobistego porozumienia. Indywidualność i szczerość wypowiedzi, mały wkład w budowanie więzi międzyludzkich. Zapraszamy do uczestnictwa w ponad trzydziestu eksperymentalnych wydarzeniach artystycznych prezentowanych w przestrzeniach miejskich przez młodych twórców związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie”. (dr hab. Alicja Panasiewicz, prof. UP — Dziekan Wydziału Sztuki)

15 czerwca 2018, 18.00-22.00 Piknik na otwarcie Wydziału Sztuki w Mieście, Wydział Sztuki UP, ul. Mazowiecka 43

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.