Popołudnie ze Straussem

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Letnie spotkania z cyklu Popołudnie ze Straussem są prawdziwą ucztą dla koneserów muzyki klasycznej. Rok w rok geniusz muzyczny austriackiego dyrygenta, skrzypka i kompozytora gromadzi setki osób, zasłuchanych w jego muzyce.

Lekkość, melodyjność oraz porywające do tańca dźwięki utworów Straussów i współczesnych im kompozytorów europejskich wprowadzą w lato i w czas beztroskich wakacji oferując przy tym prawdziwą ucztę wielbicielom muzyki klasycznej. W bogatym repertuarze koncertów znajdą się: walce, polki, marsze, tańce węgierskie i czardasze oraz popularne arie, duety operetkowe, pieśni hiszpańskie i piosenki neapolitańskie.

Rozbrzmiewają one w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej Obligato pod batutą Jerzego Sobeńko oraz solistów z Opery Krakowskiej i Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Trzy pierwsze koncerty będą miały miejsce w plenerze na dziedzińcu Zamku Żupnego,  a ostatni wrześniowy w Muzeum na III poziomie kopalni. Salą koncertową stanie się tu solne wnętrze komory A. Długosza z efektownymi żyrandolami ozdobionymi kryształkami soli.

24 czerwca 2018, 16.00
Ewelina Szybilska – sopran
Łukasz Gaj – tenor

29 lipca 2018, 16.00
Jolanta Kowalska-Pawlikowska – sopran
Sławomir Naborczyk – tenor

26 sierpnia 2018, 16.00
Magdalena Pilarz-Bobrowska – sopran
Łukasz Wroński – tenor

30 września 2018, 16.00
Aleksandra Stokłosa – sopran
Jakub Oczkowski – tenor

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.