Finał Eksperymentu Łańcuchowego

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 czerwca 2018, 11:00-15:00

uż w najbliższą sobotę, 9 czerwca, ponad 700 osób z całej Polski przyjedzie do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie kilka miesięcy. Maszyny zostaną połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki. Finał VI edycji „Eksperymentu Łańcuchowego” to wyjątkowe widowisko, które zainteresuje nie tylko amatorów fizyki. Wydarzenie jest bezpłatne, a na widzów czekają liczne pokazy i interaktywne doświadczenia.

Otwarty dla publiczności finał VI edycji „Eksperymentu Łańcuchowego” odbędzie się w godz. 11:00–15.00 na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przy budynku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na ul. prof. S. Łojasiewicza 11.

W tegorocznej edycji konkursu swój udział swoje urządzenia zaprezentują reprezentanci wszystkich szczebli edukacji: od przedszkolaków, uczniów podstawowych, gimnazjalnych, szkół średnich, po studentów, osoby dorosłe i całe rodziny. Podczas wydarzenia urządzenia połączone zostaną w łańcuch i kilkukrotnie uruchomione, a konstruktorzy opowiedzą o zjawiskach fizycznych towarzyszących transporcie metalowej kulki.

Finał „Eksperymentu Łańcuchowego” to wyjątkowe święto nauki i dobrej zabawy, w którym może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i znaleźć coś interesującego dla siebie. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Fizyka wszędzie styka”, ponieważ celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że towarzyszy nam ona na każdym kroku. Organizatorzy przygotowali również ciekawe pokazy doświadczeń fizycznych, a także atrakcje dla najmłodszych.

Harmonogram wydarzenia:

  • 11:00 – oficjalne rozpoczęcie
  • 11:15-14:00 – prezentacja drużyn oraz urządzeń, kilkukrotne uruchomienie łańcucha
  • 11:15-15:00 – pokazy doświadczeń fizycznych, zabawy dla najmłodszych
  • 15:00 – ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród

Konkurs organizowany jest przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.