31. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 lipca 2018, 00:01 - niedziela, 8 lipca 2018

Wiatr od wschodu

Kierunek: wschód! 31. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych (5-8 lipca) zaskoczy w tym roku mnogością zaproszonych gości z Azji. „Pokażemy to, co jest najpiękniejsze w ulicznym teatrze azjatyckim” – zapowiada dyrektor Teatru KTO Jerzy Zoń.

Szczególnie mocnym akcentem festiwalu będzie prezentacja teatru południowokoreańskiego. Z Kraju Spokojnego Poranka przyjedzie do nas m.in. Czarujący JAY – magik i muzyk w jednej osobie – i zaprosi do Zadymionego klubu jazzowego, para tancerzy z Seed Dance Project zaprezentuje spektakl Interakcja, a grupa performerów CCOT (w jęz. koreańskim „kwiat”) przygotuje na Plantach spektakl-instalację Masażysta.

Jak Azja długa i szeroka, nie mogło zabraknąć artystów z Rosji i dawnych republik radzieckich. W spektaklu Piana dni na podstawie powieści Borisa Viana swoje umiejętności cyrkowe i pirotechniczne zaprezentuje rosyjski The Engineering Theatre AKHE. Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” zaprosi widzów do Korowodu tańca w rytmie flamenco i ukraińskiej kołomyjki, Our Theatre z Gruzji w spektaklu lalkowym Paradiso ukaże uroki „jesieni życia”, a Green Theatre z Biszkeku w Pieśni kamieni odda piękno kirgiskiej poezji.

Co jeszcze? Opowiadacze kurdyjscy wykonają Dengbêj Evi – tradycyjne pieśni z regionu Diyarbakir, singapurski żongler Jay Che Jia Jun udowodni, że muzykę Beethovena można grać za pomocą… piłeczek ping-pongowych, a Duo Looky z Izraela zaprezentuje oryginalne i nowatorskie popisy cyrkowe. Program festiwalu pęka w szwach, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak dokonać wyboru… a potem już tylko patrzeć, chłonąć i podziwiać!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Program znajdziecie pod LINKIEM.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.