Dotknij Kultury 2018

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 20 czerwca 2018, 11:00

Program wydarzenia obejmuje wykład otwarty „Od czekolady do morfiny”, który wygłosi Prof. Jerzy Silberring z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykład rozpocznie się o godz. 11:00 w sali im. M. Bobrzyńskiego w Collegium Maius. Spotkanie będzie tłumaczone na język angielski oraz Polski Język Migowy. Na uczestników wykładu czekać będą także niespodzianki.

Po wykładzie odbędzie się prezentacja obrazu Józefa Mehoffera, przedstawiającego marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchamy audiodeskrypcji do obrazu autorstwa Róży Książek-Czerwińskiej, a Lech Kolasiński przygotuje jego graficzną adaptację, której będzie można dotknąć.

Następnie istnieje możliwość zwiedzenia Collegium Maius UJ z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych (adaptacje dotykowe) i niesłyszących (PJM). Z uwagi na międzynarodowy charakter Dotknij kultury, jest też możliwość dołączenia do zwiedzających w języku angielskim.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie drogą mailową – prosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail, swoich specyficznych potrzeb wynikających z niepełnosprawności, a także prosimy o informację, czy są Państwo zainteresowani zwiedzaniem Muzeum UJ w którejś z organizowanych grup:
- zwiedzanie w PJM,
- zwiedzanie dla osób niewidomych lub słabowidzących z adaptacjami dotykowymi,
- zwiedzanie w języku angielskim.
Maile o tytule „Rejestracja” prosimy wysyłać na adres don@uj.edu.pl

Tradycyjnie, wieczorem na dziedzińcu Collegium Maius zabrzmi wspaniała muzyka. W tym roku na scenie pojawi się Stanisław Soyka z zespołem. Zapraszamy na koncert „Zobacz we mnie człowieka”.
Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie:
Przemek Greger – gitara akustyczna
Kuba Sojka – perkusja
Antoni Gralak - trąbka

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.