Szczegół w literaturze – Wojciech Bonowicz/Jacek Dehnel

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 czerwca 2018, 18:00

Umieszczenie akcji powieści w historii prowokuje do pytań o wiarygodność i o rolę szczegółu. Jak pisarz przygotowuje się do napisania tego rodzaju powieści? Jak dalece musi być lojalny wobec historii? Kiedy może sobie pozwolić na odrobinę fantazji? Na te i im podobne pytania odpowie Jacek Dehnel – poeta, powieściopisarz, eseista – w rozmowie z Wojciechem Bonowiczem.

Jacek Dehnel - poeta, prozaik, tłumacz, felietonista, laureat nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2008 za powieść „Balzakiana”, czterokrotnie nominowanym do Nagrody Literackiej Nike, laureat Paszportu Polityki, w listopadzie 2008 otrzymał od Rady Języka Polskiego tytuł Honorowego Ambasadora Polszczyzny. Autor powieści: „Lala”, „Dziennik roku chrystusowego”, "Matka Makryna”, „Fotoplastikon" oraz tomików poezji „Ekran kontrolny”, "języki obce", "Brzytwa okamgnienia","Serce Chopina".

Wojciech Bonowicz - poeta, publicysta, dziennikarz, felietonista "Tygodnika Powszechnego". Autor kilku tomików poetyckich, kilku książek- wywiadów (ostatnio rozmowy z Wojciechem Waglewskim "Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe"), biografii "Tischner" oraz książek dla dzieci. „Druga ręka", jego siódmy tom wierszy, w
roku 2018 został nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.