Pan Tralaliński

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl Opery Krakowskiej Pan Tralaliński będzie połączeniem muzyki wybitnych polskich kompozytorów do poezji napisanej specjalnie dla najmłodszych. Zaśpiewają: soliści - Karin Wiktor-Kałucka, Agata Widera-Burda, Magdalena Barylak, Michał Kutnik, Krzysztof Kozarek oraz dzieci - Gabriela Kutnik i Piotr Kutnik. Towarzyszyć im będą: pianistka Marta Mołodyńska-Wheeler oraz Zespół smyczkowy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego, przygotowany przez Pawła Wójtowicza.

„Repertuar spektaklu stanowić będą znane i lubiane teksty literackie wybitnych polskich poetów (jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa), napisane z myślą właśnie o tym entuzjastycznym, ale i najbardziej wymagającym gronie odbiorców, okraszone bardzo barwną i w wielu przypadkach zaskakującą fakturą i formą muzyczną autorstwa znanych polskich kompozytorów” – mówi Krzysztof Kozarek. Z kolei Agata Widera-Burda dodaje: „to opowieść złożona z polskiej liryki wokalnej takich kompozytorów jak: Moniuszko, Szymanowski, Lutosławski, Baird, Drobner, Bacewicz, Noskowski (…)”.

„Przedstawienie, którego fabułę stworzyła Anna Popiel, będzie zaproszeniem do ogrodu Państwa Tralalińskich” – mówi Karin Wiktor-Kałucka. „Spotkać tam będzie można wiele zwierzątek, szaloną ciotkę Tralalotkę oraz posłuchać ciekawych melodii. Myślę, że ogromną niespodzianką będą występy dzieci… (…)” - dodaje solistka. Praca nad spektaklem to nie lada wyzwanie dla śpiewaków. Opowiadając o „Panu Tralalińskim” Magdalena Barylak zdradza: „kocham śpiewać dla dzieci, sprawia mi to ogromnie dużo radości (…). Nie da się ich oszukać czy zadowolić byle czym. Zawsze staram się zaśpiewać i zagrać na scenie jak najlepiej, ale dla dzieci, aby wywołać na ich twarzach uśmiech, muszę włożyć swoje całe serce i wyobraźnię”. Podobnie wypowiada się Michał Kutnik - „(…) nad przedstawieniami dla młodej publiczności pracuje się fantastycznie. To jest inny rodzaj pracy, ponieważ dzieci są bardzo wymagającym odbiorcą. Trzeba potrafić utrzymać ich skupienie, w jakiś sposób je oczarować (…), jeśli ich emocje opadną, to klapa. Sam mam córkę i synka (10 i 8 lat), dlatego wiem, że to jest najbardziej wymagająca publiczność, która wykryje każdy fałsz. Przed dziećmi trzeba być szczerym, ponieważ one wchodzą w świat spektaklu na 100%. Ale na tym polega fenomen takiego odbiorcy”.

Spektakl Pan Tralaliński odbędzie się w ramach projektu „Pieśń – teatr słowa”, którego kierownikiem artystycznym jest Katarzyna Oleś-Blacha. Przedstawienie reżyseruje Anna Popiel, natomiast scenografię i kostiumy przygotowała Bożena Pędziwiatr.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.