Dub Temple #106: Steppa Warriors Sound System

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 lipca 2018, 21:30

Steppa Warriors Sound System przechodzi obecnie rozbudowę o kolejną ściankę i z końcem czerwca ich sound system zwiększy się do 8 scoopów, czyli potężnej 5-drożnej ściany dźwięku!
Z tej okazji zawitają do Krakowa, by premierową sesję na swoim rozbudowanym sound systemie zagrać na kolejnej edycji Dub Temple #106. Zagrają w konwencji all night long, a kto zna ich sety, ten wie, że selekcję mają wyborną, a tego, jak zabrzmi ona na ich sound systemie wysokiej mocy, jesteśmy ogromnie wszyscy ciekawi.

:: DUB TEMPLE #106
:: STEPPA WARRIORS FULL 8 SCOOPS SOUND SYSTEM
in session all night long!

:: STEPPA WARRIORS (Wrocław)
Kolektyw tworzony przez grupę przyjaciół. Trzon muzyczny tworzą Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org oraz Robbie, który ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. O jakość dźwięku naszego sound systemu dba Kajtek – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką, jest także konstruktorem części sound systemu Steppa Warriors.
Sesje Steppa Warriors przepełnione są dobrą wibracją i energią; to wypadkowa starannej selekcji płyt i dubplate’ów, DJskiej nawijki oraz właściwego podejścia do generowania niskich tonów, wszystko w duchu soundsystemowej kultury „Word, Sound & Power”.
Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Organizowali sesje m.in. z Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, Kebra Ethiopia, Young Warrior, Jah Tubbys Sound System, Moa Anbessa, O.B.F Sound System, Dan I (Imperial Sound Army), Dubateers, Radikal Guru czy Reggaebus Sound System. Grali obok wielu inspirujących artystów na imprezach i festiwalach w Polsce (m.in. Dub Temple, Bass Camp, Regałowisko) oraz zagranicą (m.in. Mighty Sounds, UNOD Weekender, Reggaebus Night, Dour Festival). Robbie udziela się czasem na mikrofonie także na sesjach Dubateers czy Reggaebus Sound System.
Na przestrzeni lat zaangażowani w organizację wielu wydarzeń – m.in. Friday Reggae Special czy Rootsman Corner, obecnie skupiają swoje siły na swojej autorskiej, cyklicznej imprezie reggae i dub Dub Arena oraz na własnych, soundsystemowych sesjach.
W marcu 2017 roku uruchomili nowy, ręcznie robiony, pięciodrożony sound system oparty o 4 scoopy. Obecnie budują drugi stack, którego premiera będzie miała miejsce w lipcu w ramach Dub Temple #106.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.