Kino na trawie. Kino wielu kultur

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur.” to coś więcej niż tylko kino plenerowe. W ramach projektu chcemy połączyć odkrywanie nowych, często mieszkańcom nieznanych terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom. Zaproszenie do współpracy Konsulatów pozwoli również na swego rodzaju integrację pomiędzy krakowianami a mieszkającymi w naszym mieście społecznościami pochodzącymi właśnie z tych krajów. Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty.
Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start ok. godz. 20.30.

Pierwszy filmowy pokaz odbędzie się już 7 czerwca w popularnym wśród krakowian Parku Jordana. Konsulat Generalny Niemiec zaprezentuje nieznany szerzej polskiej publiczności film „Witamy u Hartmannów” w reżyserii Simona Verhoevena.21 czerwca na placu Teodora Axentowicza Konsulat Honorowy Malty pokaże „Gladiatora”. Dlaczego wybór padł na ten kinowy przebój Ridleya Scotta? Jedną z „gwiazd” tego kinowego przeboju jest właśnie Malta. Jej malownicze krajobrazy posłużyły reżyserowi za tło filmowej historii. 5 lipca w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni nadwiślańskiej parkowej stacji zobaczymy klasykę holenderskiej komedii: obraz „Zbuntowana orkiestra”. Już dwa tygodnie później będziemy mieli wyjątkową okazję odwiedzić oglądany zazwyczaj jedynie przez ogrodzenie ogród Instytutu przy Krupniczej. W tej nieoczywistej scenerii Konsulat Honorowy Austrii zaprezentuje film „Die Schrift des Freundes”. Obraz Fabiana Edera to połączenie historii miłosnej z zagadką kryminalną, a wszystko to urozmaicone wątkami wielokulturowości oraz tożsamości narodowej i religijnej. Ostatni wakacyjny miesiąc będzie okazją do poznania zupełnie nowego Parku Bronowice. Choć na całościowe zagospodarowanie tego miejsca trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać, już dziś teren ten kusi urokiem i zachęca do odkrywania. Położony pomiędzy ulicami Rydla i Rodakowskiego ponad 2 ha teren zielony okalający fort redutowy „Za Rzeką” to niezwykłe i ciągle jeszcze dzikie miejsce. To tu, w czwartek 9 sierpnia zagości włoski pokaz filmowy. Na koniec serii pokazów organizatorzy zaproszą widzów do ogrodu Domu Mehoffera przy Krupniczej. W tej idyllicznej i nasyconej kulturowymi treściami przestrzeni zobaczymy polecaną przez Konsulat Generalny Francji francuską komedię „Camille powtarza rok”.

Harmonogram:

07.06 – Park Jordana – Niemcy - film „Witamy u Hartmannów” (Willkommen bei den Hartmanns)(2016) Reżyseria: Simon Verhoeven
21.06 – Pl. Axentowicza – Malta - „Gladiator” Reżyseria: Ridley Scott(2000)  Pokaz przesuniety na 12 lipca
05.07 – Park Stacja Wisła - Holandia - „Fanfare” Reżyseria: Bert Haanstra (1958)
19.07 – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria - „Die Schrift des Freundes” reżyseria: Fabian Eder(2004)
09.08 – Park Bronowice – Włochy - „Ogień na morzu”(Fuocoammare) Reżyseria: Gianfranco Rosi(2016)
23.08 – Ogród Mehoffera – Francja - "Camille powtarza rok" (Camille redouble), Reżyseria: Noémie Lvovsky, (2012)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.