Villa Artis 2018

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Villa Artis to cykl wydarzeń artystycznych w Willi Decjusza realizowany we współpracy z partnerami, obejmujący takie dziedziny, jak muzyka czy sztuki wizualne. Już w czerwcu:

7 czerwca 2018, czwartek, 19.00
Wittgenstein and Music
recital fortepianowy dr Inbal Guter
komentarz: dr Inbal Guter, dr Eran Guter

Gosciem Willi Decjusza będzie pianistka i muzykolog dr Inbal Guter z Izraela, która zaprezentuje recital fortepianowy zatytułowany Wittgenstein i muzyka. Koncert będzie zarówno okazją do wysłuchania wyjątkowych interpretacji muzycznych, jak i do przypomnienia postaci austriackiego filozofa, który wychował się w atmosferze domowego salonu muzycznego, w którym bywali Brahms, Mahler czy sam Richard Strauss. Wydarzenie w Willi Decjusza odbywa się w ramach międzynarodowej konferencji, skupiającej się na różnych etapach życia, działalności i twórczości filozofa Ludwiga Wittgensteina, organizowanej przez Akademię Ignatianum w Krakowie.

Ludwig Wittgenstein – Leidenschaftlich, opracowanie I. Guter
Johann Sebastian Bach –  Chromatic Fantasy in D minor, BWV 903
Wolfgang Amadeus Mozart – Variations in F major, K. 54
Franz Schubert – Moment Musical, Op. 94, no. 4
Felix Mendelssohn – Song without words, Op. 19, no. 1
Johannes Brahms – Intermezzi, Op. 119, no. 1 & 2
Josef Labor – Piano Pieces, Op. 8, no. 4 & 5

Dr Inbal Guter jest pianistką i muzykologiem, specjalizującą się w różnorodnym repertuarze od baroku po muzykę współczesną. W swych badaniach zajmuje się dziełami muzycznymi, które są mniej znane szerszej publiczności, opracowując ich interpretacje i wykonanie w odpowiednim historycznym i intelektualnym kontekście. Specjalizuje się również w historii, teorii i praktyce wykonawczej muzyki XX wieku, w szczególności z okresu europejskiej awangardy po II wojnie światowej i wczesnej muzyki eksperymentalnej w USA.
Uzyskała dyplom Jerozolimskiej Akademii Muzyki i Tańca im. Samuela Rubina oraz Uniwersytetu w  Tel Awiwie, a także stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie gry na fortepianie na Uniwersytecie w Bostonie. Studiowała grę na fortepianie u Jonathana Zaka w Tel Awiwie oraz u Beniamina Pasternaka i Marii Clodes Jaguaribe w Bostonie. Brała również udział w kursach mistrzowskich z udziałem uznanego na całym świecie pianisty Pascala Rogé (Nicea) oraz wybitnych pedagogów fortepianu: Johna Perry’ego (USC) i Russella Shermana (NEC).
Występowała w solowych i kameralnych koncertach oraz festiwalach w Europie, Izraelu i USA, w tym na światowych i krajowych premierach wraz z wybitnymi zespołami muzyki współczesnej, takimi jak Time’s Arrow (Boston) i Israel Contemporary Players. Nagrała również recitale radiowe muzyki kameralnej dla Israel Broadcast Authority (IBA), a także dla WCRB Classical Music Radio w Bostonie.

10 czerwca 2018, niedziela, 12.00
Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna
Piknik muzyczny: Crazy Accordion Trio

10 czerwca 2018, niedziela, 14.30
recital skrzypcowy Wiktorii Białostockiej
w programie: Niccolò Paganini 24 Kaprysy

19 czerwca 2018, wtorek, 16.00
Wydział Sztuki w Mieście
otwarcie wystawy plenerowych instalacji studentów III roku animacji kultury Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

24 czerwca 2018, niedziela, 11.00-17.00
FOTOPLASTIKON ‘18
piknik rodzinny

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.