4. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów w Kinie Pod Baranami

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 czerwca 2018 - niedziela, 17 czerwca 2018

Wiosna filmów

Chcecie zobaczyć najgłośniejsze, najbardziej doceniane filmy sezonu? W programie 4. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w Kinie Pod Baranami (11-17 czerwca) znalazły się: nominowany do jedenastu włoskich nagród filmowych thriller Neapol spowity tajemnicą Ferzana Özpeteka, uhonorowany m.in. Nagrodą Jury w Wenecji dramat Fokstrot Samuela Maoza oraz wyróżniony pięcioma Cezarami kryminał Do zobaczenia w zaświatach Alberta Duponela. Warto zwrócić uwagę na Jesień we Francji, dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna. Wyróżniona Nagrodą Jury Ekumenicznego na festiwalu w Berlinie Utoya, 22 lipca Erika Poppego to dramatyczna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły Norwegią i całym światem. W Obietnicy poranka Eric Barbier mierzy się z bestsellerową autobiografią Romaina Gary’ego, natomiast Ramen. Smak wspomnień najsłynniejszego singapurskiego reżysera Erica Khoo, prezentowany w sekcji Kino Kulinarne na festiwalu w Berlinie, to ciepła opowieść o poszukiwaniu historii rodzinnej i idealnego przepisu.

(Barbara Zając, miesięcznik „Karnet”)

PROGRAM:

poniedziałek, 11 czerwca
19.00
FOKSTROT | FOXTROT
reż. Samuel Maoz, Izrael/Szwajcaria/Niemcy/Francja 2017, 108’
Niemiecko-francusko-izraelska koprodukcja według scenariusza reżysera z polskim paszportem Samuela Maoza, opowiadająca w nietypowy i zaskakujący sposób dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna. Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym.

wtorek, 12 czerwca
19.00
UTOYA, 22 LIPCA | UTØYA 22. JULI
reż. Erik Poppe, Norwegia 2018, 90’
22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu tym zginęło 69 osób. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconemu zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem.

środa, 13 czerwca
19.00
JESIEŃ WE FRANCJI | UNE SAISON EN FRANCE
reż. Mahamat-Saleh Haroum, Francja 2017, 97’
Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...

czwartek, 14 czerwca
19.00
RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ | RAMEN TEH
reż. Eric Khoo, Singapur/Japonia/Francja 2018, 89’
Masato mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców.

piątek, 15 czerwca
19.00
OBIETNICA PORANKA | LA PROMESSE DE L'AUBE
reż. Eric Barbier, Francja 2017, 131’
Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej, film Erica Barbiera opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów.

sobota, 16 czerwca
19.00
NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ | NAPOLI VELATA
reż. Ferzan Ozpetek,Włochy 2017, 113’
Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, znanego z takich dzieł jak Mine vaganti. O miłości i makaronach, Okna. Jego nowy obraz to zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie.

niedziela, 17 czerwca
19.00
DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH | AU REVOIR LÀ-HAUT
reż. Albert Dupontel, Francja/Kanada 2017, 117’
Zdobywca pięciu Cezarów 2018, w tym dla najlepszego reżysera Alberta Dupontela jest ekranizacją epickiej powieści Pierre’a Lemaitre, który jest również współscenarzystą filmu. Do zobaczenia w zaświatach jest poruszającą historią przyjaźni silniejszej niż śmierć. Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia.

 

udostępnij

więcej

  • 22/15 zł; Karnet (7 filmów): 70 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.