Obraz w pigułce

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Tematem tegorocznej akcji „Obraz w pigułce” będą „Zdrowe wakacje”.

Pierwszym wydarzeniem będą warsztaty z dziećmi 30 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jest to pierwszy z 3 etapów. Dzieci podczas warsztatów budują figurki i makiety z plasteliny na zadany temat. Wyjątkowo w tej edycji będziemy tworzyli w tym samym czasie dwa obrazy do dwóch różnych szpitali. Dlatego odbędą się dodatkowe warsztaty 6 czerwca o godz. 14:00 również w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, ale na oddziale rehabilitacji.

Następnie, w kolejnym etapie, wspólnie z wolontariuszami malujemy dwa obrazy pod czujną opieką dr. hab. Marcina Kowalika z krakowskiej ASP. Podczas tej edycji malowanie odbędzie się w hali nad restauracją „Cargo” przy ul. Dolnych Młynów 10 w dniach od 7 do 14 czerwca. Towarzyszyć im będzie wystawa Natalii Nowickiej i Marcina Kowalika. Swoją pomoc przy malowaniu zapowiedział już satyryk Krzysztof Piasecki i jego małżonka, aktorka Anna Tomaszewska. Malować będą również dzieci z Domu Dziecka św. Ludwiki w Krakowie. Każdy może zapisać się na malowanie na naszej stronie internetowej obrazwpigulce.pl.

Finalnym etapem akcji jest prezentacja obrazu podczas uroczystego wernisażu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym 19 czerwca o godzinie 14:00. Wernisaż drugiego obrazu odbędzie się 28 czerwca o godz. 12:00 w Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie.

Poza głównymi elementami akcji tym razem zorganizujemy dodatkowe warsztaty w szpitalu w Radziszowie (1 czerwca) oraz weźmiemy udział w pikniku „Zdrowa Rodzina” 3 czerwca w godzinach 14:00-19:00 w Mucharzu k. Wadowic.

Pomysłodawca akcji, Marcin Kowalik to artysta malarz, absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczestniczył w ponad 50 wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie). Prace Marcina Kowalika można oglądać się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi” i fundator stypendium „Wiara w Malarstwo” skierowanego dla uczniów ostatnich klas jego rodzimego Liceum Plastycznego w Zamościu.

udostępnij

więcej

  • obrazwpigulce.pl
  • Każdy może zapisać się na malowanie na naszej stronie internetowej akcji.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.