Spotkanie i występ Yun Ingrid Lee

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Rozszerzona wersja performatywnego wykładu Loss, Dust, Noise dotyczy zagadnienia technologii rejestrowania dźwięku oraz zjawisk (psycho)akustycznych w kontekście zmian tożsamości. Artystka koncentruje się na tym, jak te elementy odwołują się do rozpadu granic w warstwach szumu, jednocześnie prowadząc intertekstualny dialog z twórczością Alvina Luciera.

Only Edison Could Speak to the Dead to performans dźwiękowy, którego założenia oparte są na dialektyce ciszy i hałasu. Do stworzenia wielowarstwowej, polirytmicznej kompozycji zostaną wykorzystane specjalne płyty winylowe, na których nie utrwalono żadnych dźwięków, papier ścierny oraz zestaw przenośnych gramofonów.

Yun Ingrid Lee – artystka i kompozytorka pochodząca z Hongkongu. Jej prace dotyczą zjawisk akustycznych i technologii medialnych, koncentrując się na analizie stosunków władzy oraz takich zagadnieniach jak hybrydyczność, porażka czy zbiorowe praktyki słuchania. Wydaje swoją muzykę nakładem wytwórni płytowych Another Timbre, Innova Recordings i The Lab. Jest też autorką cyfrowej publikacji pt. Poetics and Politics of Erasure, która została udostępniona na portalu oneacre.online.

Spotkanie (18.00) i występ (19.00) w ramach projektu wystawienniczego Niewyczerpalność
Wstęp wolny

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.