YUUKI + Funkasanki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 czerwca 2018, 20:00

Funkasanki – nieco ekscentryczna dwójka ze wschodniej Polski. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i popową, nie przejmując się gatunkami. Koncerty opierają na wiodącym wokalu, samplach, syntezatorach i perkusji. W maju 2017 nakładem własnego labelu AP Kolektyw wydali debiutancki album Funkasanki. Finaliści konkursu Opole Debiuty 2017, zdobywcy nagrody Grand Prix Festiwalu Noffa 2017.
Skład:
Anka Kaptór – wokal, pianino, syntezatory, flet poprzeczny
Przemek Starachowski – perkusja, sample, syntezatory

YUUKI jest kompilacją elektroniki ze sporą dawką gitarowych riffów, charakterystycznego wokalu, transowych basów, refrenów zapadających w pamięć niosących lirykę, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie. To opowieści o tym co widzimy, czego doświadczamy lub pragniemy.
Na czele projektu stoi dziewczyna wychowana bez prądu i wody w środku bieszczadzkiego buszu. Jest kompozytorką, wokalistką, pianistką. W maju 2016 roku, tuż po przeprowadzce z Islandii, gdzie mieszkała, inspirowała się i komponowała materiał na debiutancką płytę na jej drodze pojawili się wspaniali muzycy – Krzysztof Siewruk, Michał Bocek i Filip Torres.
Na swoim koncie mają występy m. in. w Czwórka Polskie Radio, Radio RAM, TVN. W maju 2016 YUUKI nagrali sesję live "Higher" w towarzystwie smyczków 7.1 TRIO. W listopadzie 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla "Slow down" promującego debiutancki album. Premiera płyty już w czerwcu 2018.
W Magazynie Kultury zagrają w trio:
Robert Seniuta – push, korg, voc, skrzypce
Rafał Hajduga – bass
Kasia Wypchło – vocal, synth

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.