Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry, spotkanie z Renatą Kijowską

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 17 maja 2018, 17:30

Choć mama ostrzegała, że ludzie mogą być niebezpieczni, niedźwiadek Kuba nie może powstrzymać ciekawości. Wraz z bratem Beniem buszuje po lesie w poszukiwaniu przygód i… kuszących przekąsek. Towarzyszą im narwana wiewióra zwana Wiórą i nowy kolega, lis Staszek. Zwierzaki są gotowe nawet włamać się do samochodu, by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za niedźwiedzie wybryki?…

Renata Kijowska, TVN Kraków jest na co dzień zawodowo dziennikarką „Faktów” na antenie TVN oraz TVN24, a prywatnie – mamą Tytusa i Bruna. Jak sama opowiada o kulisach powstawania swojego debiutu – „Moich synów szybko znudziły wszystkie książki, które wspólnie czytaliśmy. Chcieli czegoś więcej: prawdziwych historii z pazurem! Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi.
[…] Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych.”

Jeśli chcecie poznać Panią Renatę i Kubę Niedźwiedzia gorąco zapraszamy na spotkanie autorskie. W planach mamy mnóstwo atrakcji:

1. Głośne czytanie książki na trawniku pod Wawelem (lub na poduszkach w małej pracowni, jeśli dobra pogoda się na spotkanie nie stawi;)
2. Rozmowa z autorką - Dzieci poprowadzą wywiad.
3. Pyszny poczęstunek: ciasteczka, słynna aretańska;) herbatka, kawa dla Rodziców.
4. Warsztaty ceramiki - ulepimy niedźwiedzia z gliny.
5. Zabawy z niedźwiadkiem ....czyli
Stary Niedźwiedź i inne zabawy z misiami w roli głównej:)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.