XVII Ogólnopolskie Dni Owada

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 czerwca 2018 - niedziela, 10 czerwca 2018

Pod hasłem „Sześcionożni przyjaciele” w dniach od 8 do 10 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego odbywać się będą XVII Ogólnopolskie Dni Owada.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Dodatkowo zobaczyć będzie można rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Na najmłodszych będzie czekać wiele atrakcji – „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, pokazy „owadziego” orgiami, a także zajęcia plastyczne- malowanie i lepienie owadów, konkursy i wiele innych. Piątek będzie dniem edukacyjnym, podczas którego odbywać się będzie wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla szkół.

Atrakcją będą świecące skorpiony oraz prezentacje smakołyków „owadziej kuchni” połączone z degustacją dla odważnych!

W sobotę w Klubie Akademickim Arka (al. 29 Listopada 50) odbędzie się Międzypokoleniowe spotkanie Dziadków i Wnucząt pod hasłem „Nie taki owad straszny”, natomiast w godzinach wieczornych planowany jest Bal Owada, gdzie obowiązywać będą stroje o tematyce entomologicznej.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.