Orhan Pamuk w Krakowie

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 21 maja 2018, 18:00

Spotkanie Orhana Pamuka z krakowską publicznością w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Grzegorz Jankowicz. 

Spotkanie z Orhanem Pamukiem w Krakowie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów 65-lecia Wydawnictwa Literackiego. Partnerem spotkania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także Międzynarodowe Centrum Kultury, w którym od 9 maja można będzie oglądać wystawę „Stambuł. Dwa światy, jedno miasto” poświęconą rodzinnemu miastu pisarza.

Orhan Pamuk to bezsprzecznie najbardziej znany współczesny pisarz turecki i zarazem jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Jego książki, przetłumaczone na sześćdziesiąt języków, cieszą się ogromną popularnością wśród milionów czytelników na wszystkich kontynentach, a każda kolejna powieść staje się bestsellerem. Do najbardziej znanych i cenionych powieści tureckiego pisarza należą Śnieg, Nazywam się Czerwień, Stambuł, Dziwna myśl w mej głowie. Najnowsza powieść Pamuka – Rudowłosa – została opublikowana w Polsce w 2017 roku. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą dzieł tureckiego powieściopisarza w Polsce.

Zaproszenia uprawniające do wzięcia udziału w spotkaniu będzie można odebrać od poniedziałku 14 maja w Księgarni pod Globusem, ul. Długa 1.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.