11. Festiwal Kultury Rumuńskiej w Krakowie - program filmowy

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 11 maja 2018, 21:00 - niedziela, 13 maja 2018

Wraz z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie Kino Pod Baranami zaprasza do spędzenia weekendu z najnowszym kinem rumuńskim podczas 11. Festiwalu Kultury Rumuńskiej w Krakowie!
W ramach programu filmowego Festiwalu zobaczymy m.in. pełnometrażowy debiut reżysera Andrei Crețulescu CHARLESTON, który swoją światową premierę miał podczas ubiegłorocznego festiwalu Locarno. To czarna komedia nawiązująca wizualnie do lat 40, opowiadająca o nietypowym trójkącie miłosnym pomiędzy dwoma mężczyznami oraz kobietą, która żyje jedynie w ich wspomnieniach. Na ekranie pojawi się również thriller autorstwa Anci Damian, laureatki Nagrody Specjalnej Jury festiwalu w Gdyni w 2011 roku za film DROGA NA DRUGĄ STRONĘ. W swoim najnowszym filmie reżyserka w głównej roli obsadziła swojego syna, Anghela.ZDRÓW JAK RYBA opowiada o młodym adwokacie, który na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci swojego ojca. Prywatne śledztwo oznacza dla głównego bohatera określenie własnych życiowych ideałów. W programie również prawdziwe kino drogi w postaci PODRÓŻ ŻYCIA Z WŁASNYM OJCEM. W swoim pełnometrażowym fabularnym debiucie, Anca Miruna Lăzărescu stworzyła pełną czarnego humoru historię trzech mężczyzn, których wyprawę do NRD w 1968 roku niespodziewanie przerywa wybuch "Praskiej Wiosny". Na skutek nieoczekiwanego splotu wypadków, dwaj bracia wraz z ojcem lądują po drugiej stronie Żelaznej Kurtyny. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają również na NOC RUMUŃSKICH FILMÓW KRÓTKICH, czyli pokaz najciekawszych rumuńskich filmów krótkometrażowych. Najmłodsi widzowie wezmą udział w specjalnej odsłonie poranków filmowych dla dzieci pod hasłem BARANKI W RUMUNII W programie pokaz przygód dwóch nietypowych przyjaciół, czyli kotka Miaunela i szczeniaka Bălănela oraz kreatywne warsztaty plastyczne.
PROGRAM:
piątek, 11 maja
21.00 ZDRÓW JAK RYBA, reż. Anca Damia, Rumunia 2017, 109’
sobota, 12 maja
17.00 PODRÓŻ ŻYCIA Z WŁASNYM OJCEM, reż. Anca Miruna Lăzărescu, Rumunia/Niemcy 2017, 111’
19.00 *** NOC RUMUŃSKICH FILMÓW KRÓTKICH***
NAJLEPSZY KLIENT | CEL MAI BUN CLIENT, reż. Serghei Chivirigă, Rumunia 2017, 13’
ZATRZYMANY BEZ WOLI | SECHESTRAȚI FĂRĂ VOIE, reż Tudor Botezatu, Rumunia 2017, 11’
GDY ZA OKNEM PRÓSZY ŚNIEG | C ND AFARĂ NINGE, reż. Conrad Mericoffer, Rumunia 2017, 12’
ZA KULISAMI | OFFSTAGE, reż. Andrei Huțuleac, Rumunia 2017, 25’
BIAŁE PUDŁO | CUTIA ALBĂ, reż. Mihai Păcurar, Rumunia 2016, 18’
TAJEMNICA PROSTEJ SPRAWY | MISTERUL UNUI CAZ SIMPLU, reż. Vera Surățel, Rumunia 2017, 17’
niedziela, 13 maja
11.00 *** BARANKI W RUMUNII ***, MIAUNEL I BĂLĂNEL, 40’ + warsztaty plastyczne
19.00 CHARLESTON, reż. Andrei Crețulescu, Rumunia 2017, 119’

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.