Podaj dalej. Spotkanie z Ewą Satalecką

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 8 maja 2018, 19:00

Jak odpowiedzialnie projektować i jak odpowiedzialnie projektowania uczyć? O tym i wielu innych odsłonach designu fascynująco opowiada Krzysztof Lenk - erudyta, znakomity gawędziarz, pedagog z powołania, a przede wszystkim twórca, dla którego projektowanie jest sposobem patrzenia na świat i rozumienia procesów, jakie w nim zachodzą. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Satalecką, współautorką książki "Podaj dalej. Design, nauczanie, życie" oraz Piotrem Michurą z Katedry Podstaw Projektowania, Wydział Form Przemysłowych ASP. Rozmowę poprowadzi Olga Szmidt.

Ewa Satalecka – projektantka, dziekan wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej akademii technik Komputerowych w Warszawie, gdzie wykłada typografię. Organizatorka i kuratorką licznych wystaw, warsztatów, wykładów i międzynarodowych konferencji poświęconych zagadnieniom projektowania graficznego i komunikacji wizualnej.

Krzysztof Lenk - projektant grafik i pedagog. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i w katowickim oddziale Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1961 roku. Do 1982 roku projektował plakaty filmowe, książki i czasopisma. Lata 1968–1969 spędził w Paryżu, na stażu w agencji SNIP i pracując w tygodniku „Jeune Afrique”. Po powrocie projektował tygodnik „Perspektywy” i wiele innych. W latach 1973–1982 prowadził pracownie projektowania projektowania druków periodycznych w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 1982–2010 był profesorem Rhode Island School od Design w Providence w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykładał projektowanie informacji i typografię. W latach 1990–2001 był partnerem i dyrektorem kreatywnym studia Dynamic Diagrams, specjalizującego się w projektowaniu informacji i jej architektury. Autor licznych publikacji. W 2011 ASP w Katowicach wyróżniła Krzysztofa Lenka tytułem doktora honoris causa.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal we współpracy z Fundacją Miasto Literatury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.