VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 11 maja 2018 - niedziela, 20 maja 2018

(Współ)taniec

Czym jest dialog? Wymianą myśli między interlokutorami, ale nie tylko. Podobno istota przyjaźni tkwi w dialogu i dlatego też organizatorzy VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki (11-20 maja) po zeszłorocznej edycji, która koncentrowała się na istocie konfliktu, tym razem zachęcają widzów do nawiązania dialogu z artystami i uwolnienia pozytywnej energii towarzyszącej każdej otwartej rozmowie.

Scena Małopolskiego Ogrodu Sztuki i Teatru im. Juliusza Słowackiego zamieni się w przestrzeń spotkania widzów i tancerzy, z której przemówią do nas różne języki ruchu – i różnie zapewne będziemy na nie odpowiadać. Materialnym symbolem dialogu jest pojawiający się w festiwalowych spektaklach tanecznych i projekcjach filmowych stół – przestrzeń, która łączy, ale i dzieli, o czym przypomni inaugurujący KRoki spektakl „Tabula” Compagnie Linga. W programie znalazły się performansy i instalacje artystów z Polski, Litwy i Izraela. Nie zabraknie też spektaklu dzieci – w tym roku będzie to „Colourful Games” litewskiego Dansema Dance Theatre.

Organizatorzy KRoków zapraszają również na przegląd filmowy „Dances With Cinema”. Widzowie poznają nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji ukazane środkami filmowej narracji. Podczas tegorocznych warsztatów tanecznych uczestnicy zmierzą się z GAGA – językiem ruchu stworzonym przez legendarnego Ohada Naharina, twórcy i choreografa izraelskiej Batsheva Dance Company – zaś dla najmłodszych organizatorzy przygotowali tradycyjnie Małe Kroki. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie w dziale „Kalendarium”.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

PROGRAM ZNAJDZECIE TU.

udostępnij

więcej

  • 10-55 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.