Pociąg do podróży: Dookoła Islandii na rowerze

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 17 maja 2018, 19:00

Raz, dwa, trzy... W "Pociągu do podróży" tym razem jedna droga, dwoje cyklistów i trzy tygodnie pedałowania dookoła wyspy elfów ;)

Islandia, zwana krainą lodu i ognia, to jeden z najbardziej odległych i dzikich zakątków Europy. Znana z zapierających dech widoków, wulkanów i lodowców jest rajem dla miłośników przyrody i przygód. I choć warunki klimatyczne panujące na wyspie nie rozpieszczają podróżników, jak magnes przyciąga ona do siebie coraz więcej turystów.

Alicja i Bartosz z Planeta Dzika chcą pokazać nam Islandię mniej mainstreamową, z perspektywy rowerowej - nie samochodowej - kierownicy. Przez 24 dni, po 24 godziny na dobę doświadczali Islandii, jej piękna i jej kaprysów. Okrążyli wyspę krajową drogą numer jeden, pokonując prawie 1800 km, wyłącznie siłą własnych nóg. Przeżyli wspaniałą przygodę i teraz chcą się nią podzielić.

Wyruszymy na islandzkie bezdroża, zobaczymy najpiękniejsze wodospady na wyspie, zatrzymamy się przy drugim co do wielkości lodowcu Europy i odwiedzimy tradycyjne domki torfowe. Nie zabraknie też opowieści o przygodach i porad na temat przygotowań i organizacji rowerowego rajdu.

Prelegenci: Alicja Barć i Bartosz Maciejewski - zapaleni cykliści i miłośnicy przyrody. W ramach autorskiego projektu Planeta Dzika, zwiedzamy świat na dwóch kółkach i z jednym pluszowym dzikiem. Udajemy się w miejsca dzikie, albo pokazujemy, że miejsca, które wydają się być znane są w rzeczywistości zbadane tylko z wierzchu i kryją w sobie wiele tajemnic i dzikiego piękna.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.