Green ZOO Festival 2018

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Efekt cieplarniany

Słońce na niebie coraz wyżej, co krok gorętsze powiewy wiatru – oj, przydałoby się trochę zieleni! Niezależny Green ZOO Festival będzie ożywiał muzyczną atmosferę miasta między 25 maja a 22 czerwca. Ósma edycja imprezy to osiem wieczorów muzyki alternatywnej w klubach Re, Betel i ZetPeTe. Do Krakowa ściągną świetne offowe zespoły z Kanady i USA, nie zabraknie też lokalnych kapel i przyjaciół z europejskich stolic.

W pierwszy weekend czerwca posłuchamy kosmopolitów z zespołu Fenster i lokalsów z Bad Light District (1 czerwca, Re), a następnie przejdziemy do eksperymentów i niecodziennych fuzji w wykonaniu Dubais i krakowskiej grupy Gadabit (3 czerwca, Betel). 5 czerwca w Betelu zagrają gwiazda kanadyjskiej off-sceny Chad VanGaalen i jeden z najoryginalniejszych polskich songwriterów Adam Repucha. 7 czerwca wracamy do klubu Re na koncerty synthpopowego Moon Kinga i mistrza afrykańskiego instrumentu kologo Ayuune Suley. Tydzień później zjawiskowi twórcy noh-wave Yamantaka // Sonic Titan (ciężkie brzmienia i Daleki Wschód… z Kanady) połączą siły z postfolkowym duetem Kirszenbaum (14 czerwca, ZetPeTe). W finale punkowa kapela Omni z Atlanty zagra z lokalną ekipą Katie Caulfield (22 czerwca, Re).

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

25.05, 21.00-2.00 @Betel
ZOOpening: Eta Hox & Piotr Figiel & Minoo
27.05, 20.00 @RE
BIG UPS + Rosa Vertov + Vegetable Kingdom
1.06, 20.00 @RE
Fenster + Bad Light District
3.06, 20.00 @Betel
Dubais (Nadia Buyse) + Gadabit
5.06, 20.00 @Betel
Chad VanGaalen + Adam Repucha
7.06, 20.00 @RE
Moon King + Ayuune Suley
14.06, 20.00 @ZetPeTe
YAMANTAKA // SONIC TITAN + Kirszenbaum
22.06, 20.00 @RE
Omni + Katie Caulfield

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.