Juwenalia UEK 2018

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 8 maja 2018 - czwartek, 10 maja 2018

Headlinerem tegorocznego koncertu głównego będzie R3hab! Jego niesamowita praca oraz energia użyta to stworzenia wielu wspaniałych kawałków została doceniona przez miliony fanów na całym świecie przez co jest jednym z 25. najlepszych DJ-ów na świecie. Dodatkowo jego bardzo dobra znajomość i owocna współpraca z Skytech-em i Fafaq-iem spowodowały, że nie mógłby odmówić sobie i organizatorom na przyjazd do naszego kraju w celu stworzenia show przepełnionego niesamowitą energią podczas którego odczujemy X-plozję emocji!
~Damian Konaszewski

Materiał wybuchowy

Zapowiedzi organizatorów są huczne: że 10 maja podczas 10. edycji Juwenaliów UEK zrobią 10 razy większy hałas niż poprzednio. Tegoroczny koncert główny studenckiej imprezy odbywającej się na kampusie przy ul. Rakowickiej zachęca do szalonej, żywiołowej zabawy już samym tytułem X-plode the emotions. Chociaż w momencie pisania tego tekstu nie był jeszcze ujawniony headliner (z wyjątkiem podpowiedzi, że grał na głównej scenie belgijskiego festiwalu Tomorrowland), nawet niepełna lista wykonawców układa się w serię ładunków wybuchowych. Łańcuch eksplozji zaczynają przedstawiciele łódzkiego rapu: wykarmiony jazzem król freestyle’u O.S.T.R. i znany z ekstremalnie szybkiej nawijki duet Dwa Sławy. Ogień podtrzymuje jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu (i jednocześnie jego największa zagadka) Otsochodzi. W gorącej atmosferze będzie utrzymany występ rozszerzonej, czteroosobowej ekipy xxanaxx, która zjedzie do Krakowa prosto z trasy Ciepło Tour. Zabawę będą też rozkręcać robiący światową karierę polscy DJ-e Skytech & Fafaq.

Tych, którzy od hip-hopu i muzyki klubowej wolą klasyczne rockowe granie, w programie Juwenaliów UEK zainteresuje Przegląd Kapel Rockowych (8 maja, Kwadrat). Na scenie zaprezentuje się pięć młodych, głodnych sukcesu kapel, a w finale wystąpi gwiazda wieczoru – kultowy Oddział Zamknięty.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.