Klub Wysokich Obcasów: „120 uderzeń serca” (przedpremiera)

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 24 kwietnia 2018, 18:45

Kino pod Baranami – wspólnie z Gutek Film i magazynem „Wysokie Obcasy” – zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „120 uderzeń serca”.

„120 uderzeń serca” to porywająca opowieść o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. Reżyserem filmu nagrodzonego Grand Prix na Festival de Cannes w 2017 roku jest Robin Campillo, twórca „Eastern Boys”.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

 

udostępnij

więcej

  • www.kinopodbaranami.pl
  • 22 zł (normalny)
    15 zł (ulgowy)
    13 zł - za okazaniem aktualnego numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 15 kwietnia)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.