II Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie kulturalno-architektoniczne, umożliwiające zwiedzanie wyjątkowych i często niedostępnych na co dzień wnętrz. Podczas festiwalu udostępniane są różnorodne przestrzenie o wysokich walorach estetycznych, architektonicznych czy historycznych: mieszkania i domy prywatne, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Zwiedzaniu każdej z nich towarzyszy spotkanie z jej właścicielem lub projektantem. Ponadto w programie festiwalu znajdą się wydarzenia towarzyszące prowadzone przez specjalistów z dziedzin: projektowania, wystroju wnętrz czy architektury, dzięki czemu wydarzenie pełni także funkcję edukacyjną.

I edycja festiwalu (13-14 maja 2017) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony instytucji kultury, mediów, a przede wszystkim samych uczestników. Wejściówki do wybranych lokalizacji rozeszły się w mniej niż trzy minuty, a w samym wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób. W tym roku mieszkania, domy, pracownie i lokale otwierają się aż w dwa weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja 2018.

Organizatorzy festiwalu – Stowarzyszenie Otwarte Mieszkania – deklarują: „Wierzymy, że relacja wnętrze – człowiek jest nieodłączna. Dlatego też zwiedzanie wnętrz stanowi pretekst do rzeczy jeszcze cenniejszej – bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem”. Spotkajmy się już wkrótce!

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.