II Festiwal Otwarte Mieszkania

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Puk, puk! Proszę wejść, otwarte… Dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie przy ulicy Emaus, podniesione z ruin mieszkanie Mory Korytowskiej i Jurka Markowicza, a także kilkanaście innych niezwykłych miejsc zobaczymy podczas II Festiwalu Otwarte Mieszkania. Po prywatnych wnętrzach i niedostępnych na co dzień lokalach użytkowych oprowadzą nas ich właściciele i/lub projektanci. Festiwal proponuje także: spacery architektoniczne i fotograficzne, warsztaty konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz, a nawet śniadanie z widokiem na Kraków.

Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie kulturalno-architektoniczne, umożliwiające zwiedzanie wyjątkowych i często niedostępnych na co dzień wnętrz. Podczas festiwalu udostępniane są różnorodne przestrzenie o wysokich walorach estetycznych, architektonicznych czy historycznych: mieszkania i domy prywatne, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Zwiedzaniu każdej z nich towarzyszy spotkanie z jej właścicielem lub projektantem. Ponadto w programie festiwalu znajdą się wydarzenia towarzyszące prowadzone przez specjalistów z dziedzin: projektowania, wystroju wnętrz czy architektury, dzięki czemu wydarzenie pełni także funkcję edukacyjną.

I edycja festiwalu (13-14 maja 2017) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony instytucji kultury, mediów, a przede wszystkim samych uczestników. Wejściówki do wybranych lokalizacji rozeszły się w mniej niż trzy minuty, a w samym wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób. W tym roku mieszkania, domy, pracownie i lokale otwierają się aż w dwa weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja 2018.

Organizatorzy festiwalu – Stowarzyszenie Otwarte Mieszkania – deklarują: „Wierzymy, że relacja wnętrze – człowiek jest nieodłączna. Dlatego też zwiedzanie wnętrz stanowi pretekst do rzeczy jeszcze cenniejszej – bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem”. Spotkajmy się już wkrótce!

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

załączniki

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.