Najlepsze polskie 30' vol. 2

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 kwietnia 2018, 20:15

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Najlepsze polskie 30’ - zestawu znakomitych krótkich metraży nagradzanych na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Gośćmi pokazu będą twórcy filmów.

Najlepsze polskie 30’ to spotkanie z największymi talentami nowego polskiego kina, a w programie cztery znakomite filmy krótkometrażowe. „Nazywam się Julita”, najnowsza produkcja Filipa Dzierżawskiego (reżysera głośnego dokumentu „Miłość”) to rozgrywająca się w więzieniu, wstrząsająca opowieść o matce i córce, które rozdzieliła rodzinna trauma. Na ekranie Marta Ścisłowicz („Bogowie”) oraz Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina”). Kolejny tytuł to prezentowany na festiwalu w Gdyni dramat „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka ze znakomitą rolą Łukasza Simlata („Zjednoczone Stany Miłości”) i triumfalnym powrotem na wielki ekran Krzysztofa Kowalewskiego („Nigdy w życiu!”, „Brunet wieczorą porą”). To wzruszający, a zarazem zabawny portret relacji ojca, cierpiącego na chorobę Alzheimera, oraz opiekującego się nim dorosłego syna. „Baraż”, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego, przedstawia historię byłego piłkarza, który pod wpływem trudnej sytuacji finansowej musi dokonać wyboru pomiędzy szansą na zarobek a własnymi zasadami. W roli głównej wystąpił znany m.in. z Kabaretu Mumio Jacek Borusiński. „Baraż” to reżyserski debiut Tomasza Gąssowskiego, wieloletniego współpracownika Andrzeja Jakimowskiego i autora muzyki do takich filmów jak „Zmruż oczy”, „Imagine” i „Sztuczki”.

Wieczór zwieńczy pokaz dokumentu Zofii Kowalewskiej „Więzi”, który od czasu swojej premiery podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście. Tę poruszającą historię starszego małżeństwa z bolesną przeszłością nagrodzono Srebrnym Smokiem na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Jerzy Armata.

Wszystkie filmy prezentowane będą z angielskimi napisami.

udostępnij

więcej

  • 20/15 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.