Wodecki Twist Festiwal

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 czerwca 2018 - sobota, 9 czerwca 2018

Znajdziesz mnie znowu

Podwójna gala z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, dziecięcy twist, jam session, spotkania i liczne niespodzianki – w Krakowie po raz pierwszy odbędzie się Wodecki Twist Festiwal poświęcony pamięci zmarłego przed rokiem artysty.

Dwudniowe święto, którego inicjatorami są Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków, zgromadzi najwspanialsze polskie głosy i najwybitniejszych artystów z różnych nurtów muzycznych. Ideą Wodecki Twist Festiwal (8-9 czerwca) jest zaprezentowanie różnorodnej twórczości artysty, bo – jak podkreślają organizatorzy – znakiem rozpoznawczym Zbigniewa Wodeckiego było wymykanie się sztywnym definicjom i utartym szlakom.

„Zbigniew Wodecki całe życie związał z Krakowem, dlatego festiwal będzie naszym hołdem dla tego wyjątkowego muzyka i piosenkarza” – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Serię wydarzeń rozpocznie 8 czerwca uroczysta gala Tribute to Zbigniew Wodecki, która odbędzie się tego dnia dwukrotnie. Na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków wystąpią: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, Anna Rusowicz, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Adam Bałdych, Mariusz Patyra, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski i Daria Zawiałow. W programie znajdą się najpiękniejsze przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego,

„Zacznij od Bacha”, nuciła kiedyś przebój Zbigniewa Wodeckiego cała Polska. O tym, że kariera muzyczna artysty zaczęła się nie na wielkiej estradzie, a w salach filharmonii, przypomni sobotni koncert Skrzypce. 9 czerwca w Operze Krakowskiej usłyszymy wirtuozów polskiej wiolinistyki: Agatę Szymczewską, Mariusza Patyrę, Adama Bałdycha i Grupę MoCarta. Z kolei w Forum Przestrzenie zaplanowano cykl koncertów, nad którymi będzie czuwać zespół Mitch&Mitch, a na zakończenie festiwalu – jam session z udziałem najlepszych krakowskich muzyków i gości festiwalu, które potrwa do białego rana!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.