Niewyczerpalność

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 kwietnia 2018, 18:00 - niedziela, 24 czerwca 2018

Projekt Niewyczerpalność w galerii Bunkier Sztuki poświęcony jest zagadnieniu prezentacji dźwięku w warunkach wystawienniczych. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zostanie zorganizowanych sześć występów, które mają otworzyć publiczność na nowe sposoby postrzegania dźwięku. Do udziału zaproszeni zostali kompozytorzy i performerzy kojarzeni z działalnością eksperymentalną: Scott Cazan (14 kwietnia), Mario de Vega (27 kwietnia), Ryoko Akama (10 maja), Koen Nutters (26 maja), Alessandro Bosetti (9 czerwca) i Yun Ingrid Lee (26 czerwca).

***

Terminarz wystepów:

Kama Sokolnicka – artystka konceptualna pracująca z rozszerzonymi technikami montażu. Jej prace – kolaże, malarstwo, obiekty, instalacje site-specific – są wyrazem afirmacji niedoskonałości, błędów w czytaniu, słuchaniu i rozumieniu. Wykorzystuje takie tworzywa jak: drewno, tkanina, piosenka, metal, słowo, światło. Przywiązuje wagę do surowości rzeczy i języka, a powściągliwość w stosowaniu materiałów i formalna redukcja uwydatniają złożone znaczenia. Artystka odnajduje związek między sztuką a nauką o snach, komunikacją, botaniką, astronomią i innymi dziedzinami. Prezentowała swoją twórczość na indywidualnych i zbiorowych wystawach m.in. w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, Ludwig Museum w Budapeszcie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Belgradzie, Kunsthaus Dresden, Beit Ha’ir w Tel Avivie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Współczesnym Wrocław.

Ryoko Akama – artystka dźwiękowa, kompozytorka i performerka. W twórczości odnosi się do sytuacji odsłuchowych, poruszając problematykę ciszy, percepcji czasu i przestrzeni. Jej prace mają na celu zaoferowanie spokojnych doświadczeń czasowo-przestrzennych i są związane z literaturą, sztukami pięknymi i łączeniem mediów. Artystka używa niewielkich, delikatnych przedmiotów, takich jak papierowe balony i szklane butelki, aby stworzyć małe dźwiękowe i wizualne zdarzenia, które ucieleśniają estetykę „prawie nic”. Komponuje tekstowe partytury i wykonuje różnorodne alternatywne partytury we współpracy z międzynarodowymi artystami. Prowadzi wytwórnię płytową Melange Edition i niezalżne wydawnictwo Mumei Publishing.

Alessandro Bosetti – kompozytor, performer i artysta dźwiękowy, związany ze sceną improwizowaną. Większość jego prac odnosi się do muzyczności języka mówionego
i dźwiękowych aspektów komunikacji werbalnej. Wykorzystuje nieporozumienia, tłumaczenia i wywiady jako narzędzia kompozycyjne. Jego utwory zacierają granicę pomiędzy kompozycją elektroakustyczną, dźwiękowym pisaniem i performansem. Magazyn „Blow Up” nazwał Bosettiego „Jedną z najbardziej anomalnych i fascynujących postaci na współczesnej scenie”. Występował m.in. na: GRM/Présences Électronique festival w Paryżu oraz nowojorskich Roulette i The Stone.     
Pochodzi z Mediolanu, obecnie mieszka w Marsylii.

Scott Cazan – jest kompozytorem, performerem, artystą dźwiękowym. Pracuje na polu eksperymentalnej muzyki elektronicznej, instalacji dźwiękowych, muzyki kameralnej i sztuki programowania. Bada cybernetykę i zjawiska wynikające z interakcji człowieka
i technologii. Jego prace często wiążą się z wykorzystaniem sprzężonych sieci zwrotnych, gdzie zakłócenia i chaotyczne elementy pełnią rolę katalizatora dla form pojawiających się w muzyce. Występował m.in. w: The LA County Museum of Art, MOCA (Los Angeles), Issue Project Room (Nowy Jork), Ausland (Berlin).    
Pochodzi z Los Angeles.

Yun Ingrid Lee – jest artystką, kompozytorką i performerką. Koncentruje się na takich zagadnieniach jak porażka, hybrydyczność, zbiorowe odczuwanie. Jej prace historii i relacji władzy w zjawiskach akustycznych i różnych technologiach medialnych. Współtworzyła projekt COME ON YOU FUCKERS, polegający na nagraniu rozbijanej gitary elektrycznej
i stworzeniu transkrypcji tego nagrania na fortepian solo. Była kuratorką serii koncertów Paarden Eiland Concert w Cape Town oraz wykładów BARTALK w Hadze.

Koen Nutters – jest muzykiem, basistą i kompozytorem. W swoich pracach zajmuje się głęboką interpretacją twórczości Johna Cage’a. Istotnym kontekstem jego utworów są cisza i dźwięk otoczenia. Członek i założyciel nieistniejącej już N-Collective. Od 2010 roku prowadzi zespół „Konzert Minimal”, Udziela się także w takich projektach jak „The Pitch” i „Post-Music Ensemble”. Organizator koncertów DNK w Amsterdamie. Mieszka i pracuje w Berlinie i Amsterdamie.

Mario de Vega – tworzy instalacje site-specific, rzeźby oraz dźwiękowe dokumentacje zjawisk efemerycznych. Za pomocą różnych środków i technik bada zjawiska awarii, luk w zabezpieczeniu oprogramowania i symulacji. Eksplorując ludzkie ograniczenia percepcyjne oraz fizyczność aktu słuchania, zagłębia się w materialność dźwięku, bezbronność i wrażliwość systemów, materiałów i jednostek. Jego improwizacje dźwiękowe są wynikiem używania niestabilnych obiektów, manipulowania urządzeniami elektrycznymi, korzystania ze sprzężenia zwrotnego i intensyfikacji przestrzeni akustycznej poprzez nakładanie się informacji dźwiękowych. Pochodzi z Meksyku. Mieszka i pracuje w Meksyku i Berlinie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<