Father Murphy na Szpitalnej 1

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 20:00

Włoski okultystyczno-psychodeliczy zespół Father Murphy powstawał na początku XXI wieku i działał zdalnie pomiędzy USA a Chinami, rzadko spotykając się na sesjach nagraniowych. Jednakże w 2008 roku w myśl tytułu albumu 'And He Told Us To Turn To The Sun’ zespół wrócił do Włoch, a ich dźwięk szybko przerodził się w coś, co było głęboko nieprzewidywalne i czarno-psychodeliczne.

Główni członkowie grupy (i podobno dwójka dzieci Father Murphy’ego), Freddie Murphy i Chiara Lee, opowiedzieli historię Father Murphy'ego na ponad pół tuzinie albumów i EP-ach, dokumentując głębokie osobiste przeżycia.

Kluczowe dla rozwoju zespołu Father Marphy były: Opera w Pekinie, Joy Division, azjatycka muzyka ludowa, Arvo Pärta, Jarboe (z którym ostatnio grupa współpracowała) oraz M.Gira's Swans. Kościół był pierwszym miejscem, gdzie grupa spotkała się z muzyką.

W miarę narastania narracji Father Murphy budował się ich coraz bardziej dziwny, dźwiękowy świat. W ciągu siedmniu lat szalonego koncertowania wystąpili z Carlą Bozulich, Deerhoofem, MXLX, Xiu Xiu, Dirty Beaches, Iceage, wspomnianym wyżej Jarboe oraz wieloma innymi po drodze - zdowali utrzymać projekt w świeżości. Father Murphy aktywnie szukał nowych inspiracji dla swojej muzyki, aby utrzymać ją w stanie ciągłych zmian. Przeszli z psychologicznego rocka 'Six Musicians Getting Unknown’ (2005) na znacznie bardziej ponure rytualne dzwięki na płycie ... And 'He Told Us To Turn To The Sun’ (2008), oraz coraz bardziej niekonwencjonalne eksperymenty na 'Anyway Your Children Will Deny It’ (2012) ), 'Pain Is On Our Side Now’ (2014) i prawie teatralne 'Croce' (2015).

'Rising. Requiem For Father Murphy’, najnowsza i ostatnia propozycja kultowego, włoskiego, okultystycznego duetu, ukaże się 20 kwietnia nakładem post-punkowej włoskiej wytwórni Avant! Records. Wraz z ‚Rising’, legenda o Ojcu Murphy osiąga swój szczyt. Skomponowany w klasycznym formacie requiem, kończy opowieści o fikcyjnej postaci Ojca Murphy'ego, a następnie samej kapeli.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.