Wielokulturowe dobranocki w Galicji

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapraszamy dzieci i rodziców na Dobranocki w Galicji. Raz w miesiącu będziemy prezentować filmy animowane związane z kulturami mniejszości etnicznych, narodowych i religijnych. Każdej dobranocce towarzyszyć będzie spotkanie z przedstawicielem lub przedstawicielką mniejszości albo ekspertami, którzy opowiedzą o jej kulturze i historii.

Usiądźmy wygodnie z ciepłymi napojami (i małą przekąską) i w miłej atmosferze słuchajmy, oglądajmy, bądźmy razem.

Niedziela, 25.11.2018, godz. 18.00
Spotkanie z kulturą łemkowską
Zapraszamy dzieci małe i duże na projekcję łemkowskiego filmu animowanego "Kogut i lisica" stworzonego przez Annę Chabros-Piłat na zlecenie Fundacji Stara Droga.
Partner: Fundacja Stara Droga
W języku polskim

Niedziela, 9.12.2018, godz. 18.00
Chanukowa dobranocka żydowska w języku jidysz: „Der Gliklecher Mensch” [Szczęśliwy człowiek]
Zapraszamy dzieci i rodziców na ostatnią w tym roku „Dobranockę w Galicji”. Zaczniemy od projekcji filmu animowanego w języku jidysz i odkrywania tego języka, szczególnie jego związków z językiem polskim. A ponieważ spotkanie przypada w czasie żydowskiego święta Chanuka, poprzez gry i zabawy poznamy także świąteczne zwyczaje.
Partner: Kolektyw Odrobina Kultury
W języku polskim

Wydarzenia realizowane w ramach projektu „Akademia Opowieści” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.