Jak pisać o muzyce? Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 22 marca 2018, 17:30

Jak zacząć pisanie z wysokiego C i nie rozbić się później niczym fortepian Chopina? Jak tworzyć harmonijnie kompozycje literackie? I wreszcie: jak pisać o muzyce, żeby nie uderzyć w fałszywą nutę i żeby wszystko w tekście grało?

Zapraszamy na spotkanie wokół eseju muzycznego i literatury o muzyce. Gościem będzie Jacek Dehnel – jeden z autorów zaproszonych do współpracy przy pisaniu tegorocznej książki programowej Festiwalu Misteria Paschalia. Pisarz opowie na nim o swoim osobistym stosunku do muzyki – niekoniecznie tylko tej prezentowanej na festiwalu, oraz o swojej ostatniej „kompozycji” literackiej. Spotkanie poprowadzi Szymon Kloska z Działu Literackiego Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu Misteria Paschalia.

Jacek Dehnel – pisarz, poeta, tłumacz. Laureat Nagrody Kościelskich i Paszportu „Polityki”, czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike i dwukrotnie do Nagrody Angelus. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”. Autor m.in.: powieści „Lala”, „Saturn”, opowiadań „Rynek w Smyrnie”, zbiorów „Balzakiana” i „Fotoplastikon”. Za kilka dni światło ujrzy jego najnowsza książka: „Dysharmonia, czyli pięćdziesiąt apokryfów muzycznych” będąca zbiorem felietonów, które ukazywały się między 2012 a 2016 rokiem na łamach „Muzyki w Mieście”, miesięcznika Narodowego Forum Muzyki.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.