Sztuka migania na wystawie w magistracie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 marca 2018 - sobota, 31 marca 2018

Od 16 do 31 marca w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych można oglądać wystawę zdjęć w ramach kampanii społecznej Polskiego Związku Głuchych. Na zdjęciach dzieci będące pod opieką Specjalistycznej Poradni Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych przedstawiają litery alfabetu polskiego języka migowego.

Adam Stromidło, Prezes Zarządu Oddziału Małopolskiego Polskiego Związku Głuchych oficjalnie zainaugurował wystawę i zapowiedział, że w kolejnej edycji kampanii litery alfabetu języka migowego będą prezentować sportowcy z Krakowa i Małopolski.

Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta powitał dzieci wraz z rodzicami i podziękował im za włączenie się w kampanię.- Dajecie w ten sposób cząstkę siebie dla innych. To wspaniałe, że dzieci dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi – podkreślił wiceprezydent Andrzej Kulig. – Mam nadzieję, że wystawa podkreśla przywiązanie pracowników urzędu miasta, by jak najlepiej porozumiewać się z takimi osobami – dodał wiceprezydent.

Kampania społeczna Polskiego Związku Głuchych trwała od września 2017 roku i kończy się wystawą w Urzędzie Miasta Krakowa, który wspierał tę kampanię.W ramach akcji został stworzony plakat, którego bohaterami są podopieczni Poradni. Plakat był prezentowany w mediach, na wiatach przystanków autobusowych i w automacie Krakowskiej Karty Miejskiej. Ponadto w TvBus emitowany był spot prezentujący podstawowe znaki języka migowego. Plakat został wykorzystany do druku kalendarza ściennego na rok 2018. 500 sztuk tego kalendarza trafiło do różnych instytucji użyteczności publicznej. Zdjęcia 37 małych bohaterów prezentujących litery alfabetu można oglądać do końca marca w Holu Kamiennym w godzinach pracy urzędu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.