17. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Festiwale literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 21 kwietnia 2018, 00:01 - wtorek, 24 kwietnia 2018

Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” pochodzi z Hiszpanii, skąd został przeniesiony do naszego regionu w 2002 roku. Związany jest z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), święta autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.

Tegoroczną, 17. edycję „Książki i Róży” (21-24 kwietnia) rozpoczniemy rodzinnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Będą warsztaty dla najmłodszych czytelników, niezwykle popularny ostatnio „escape room” dla rodziców z dziećmi, warsztaty z rękodzieła skierowane do kobiet i historyczna gra terenowa dla młodzieży i dorosłych. W WBP zostanie utworzona specjalna przestrzeń dla wszystkich fanów planszówek, zaś po Plantach krążyć będzie Lotna czytelnia. W kolejnych dniach weźmiemy udział w Drugim Życiu Książki i oprowadzaniu kuratorskim po wystawie Pożyczone rzeczywistości. Organizatorzy zapraszają także na spotkanie z twórcą powieściowego cyklu Stalowe Szczury Michałem Gołkowskim oraz do udziału w warsztatach poświęconych mediom społecznościowym. Przyjdzie także kolej na... pociąg – w Kolejach Małopolskich rozdawane będą książkowe upominki.

Krakowskie Biuro Festiwalowe – partner wydarzenia – zachęca do odwiedzenia Krakowskiego Kiermaszu Książki (21-22 kwietnia) na placu św. Marii Magdaleny. Światową klasykę, beletrystykę historyczną, pozycje popularnonaukowe, komiks i literaturę anglojęzyczną zaprezentują w przystępnych cenach liczni krakowscy antykwariusze i bukiniści. Program znajduje się na stronie ksiazkairoza.pl.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.