Cinema Italia Oggi 2018

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 9 kwietnia 2018 - piątek, 13 kwietnia 2018

Made in Italy

Wiosenną porą może warto udać się w cieplejsze rejony? W ramach przeglądu Cinema Italia Oggi w Kinie Pod Baranami zapoznamy się z najnowszą kinematografią prosto ze słonecznej Italii. Zobaczymy osiem produkcji, które urzekły publiczność i/lub krytyków, zdobywając nagrody na festiwalach w ojczyźnie Felliniego i za granicą.

Obejrzymy komediodramat Franceski Comencini Amori che non sanno stare al mondo, rozgrywający się podczas II wojny światowej dramat Una questione privata Paolo Tavianiego, nagrodzoną na festiwalu Sundance Sicilian Ghost Story (reż. Fabio Grassadonia i Antonio Piazza) oraz Made in Italy reżysera i muzyka Luciana Ligabue ze znanym z serialu Młody papież Stefanem Accorsim i niezwykle popularną we Włoszech Kasią Smutniak.

Wydarzeniem przeglądu będzie z pewnością przedpremierowy pokaz thrillera Dziewczyna we mgle. Reżyserski debiut pisarza Donata Carrisiego jest ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. (Barbara Zając, miesięcznik „Karnet”)

***

Kino Pod Baranami i Włoski Instytut Kultury we współpracy z Cinecittà Luce zapraszają na przegląd nowego kina włoskiego - Cinema Italia Oggi. Na ekranie osiem najciekawszych produkcji filmowych z Półwyspu Apenińskiego, które w ciągu ostatniego roku zyskały uznanie widzów i krytyków zdobywając nagrody na międzynarodowych festiwalach.

W programie m.in. poruszające opowieści o miłości, jak komediodramat Franceski Comencini Amori che non sanno stare al mondo o dwojgu ludzi próbujących się odnaleźć po zakończeniu wieloletniego związku. Una questione privata to rozgrywający się w czasie II wojny światowej dramat autorstwa Paolo Tavianiego (Cezar musi umrzeć). Opowiada o włoskim partyzancie rozdartym pomiędzy działaniem w ruchu oporu a obsesyjną miłością, którą obdarzył pewną młodą kobietę. W filmie Made in Italy reżyser i muzyk Luciano Ligabue stworzył swoje alter ego - mężczyznę w średnim wieku, którego małżeństwo i dotychczasowe życie staje pod znakiem zapytania. W roli głównej wystąpił Stefano Accorsi (serial Młody papież), któremu na ekranie towarzyszy popularna we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie). Sicilian Ghost Story to nagrodzona na festiwalu Sundance produkcja na pograniczu kryminału i filmu fantasy. Fabio Grassadonia i Antonio Piazza prezentują w niej historię dzielnej dziewczynki Luny, która w imię miłości rusza na poszukiwanie zaginionego kolegi z klasy.

Widzów poszukujących wiarygodnych obrazów relacji międzypokoleniowych zachwyci film Tutto quello che voui w reżyserii Francesco Bruniego. To urzekająca opowieść o przyjaźni pomiędzy dojrzałym poetą cierpiącym na chorobę Alzheimera, a młodym mężczyzną, który pomaga mu odzyskać wspomnienia. Francesca Archibugi zaprezentuje pełną dziwnych wypadków i nieporozumień historię relacji między ojcem i synem w komedii Gli sdraiati. Bohater filmu Il figlio sospeso autorstwa Egidio Termine odkrywa, że jego ojciec prawdopodobnie miał drugą rodzinę. Jako dorosły mężczyzna musi zmierzyć się z przeszłością rodzica, którego stracił będąc małym dzieckiem.

Miłośników mocnych filmowych wrażeń Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz thrillera Dziewczyna we mgle - reżyserskiego debiutu pisarza Donato Carrisi, będącego ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. To trzymająca w napięciu historia policjanta, który posługuje się kontrowersyjnymi metodami próbując rozwikłać zagadkę porwania pewnej nastolatki. W roli głównej Toni Servillo, gwiazda Wielkiego piękna w reżyserii Paolo Sorrentino. Polska premiera filmu: 20 kwietnia 2018 roku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.