Gra z Kantorem – projekcje spektakli

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Na chęć wejścia w dialog z dorobkiem Tadeusza Kantora powoływało się bardzo wielu wybitnych artystów, zarówno z obszaru sztuk wizualnych i filmu, jak tańca i, przede wszystkim, teatru. Cricoteka zaprasza na cykl spotkań poświęcony prezentacji dorobku wybitnych zagranicznych reżyserów, którzy przyznają się do inspiracji krakowskim artystą.

28 stycznia w ramach cyklu Gra z Kantorem w Cricotece zobaczymy projekcję spektaklu The Blind Poet międzynarodowego kolektywu Needcompany, który wzbudził niemałe kontrowersje na ostatnim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Reżyser przedstawienia Jan Lauwers wpadł na jego pomysł, kontemplując Wielki Meczet w Kordobie – zdumiewającą świątynię, która w wyniku rekonkwisty stała się w XIII wieku chrześcijańską katedrą. Tak powstał spektakl, który jest poetycką refleksją o przenikaniu się kultur i szukaniu własnych korzeni, a zarazem rozpisanym na wiele głosów traktatem o roli kobiet w dziejach ludzkości i wielojęzyczną opowieścią o historii Europy.

***

Każdy pokaz tłumaczony na język polski będzie poprzedzony krótką prelekcją dr Anny Róży Burzyńskiej o związkach prezentowanych nagrań i twórców z Tadeuszem Kantorem.

poniedziałki 18:30 / sala teatralna

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.